Благодійна Україна: Народ України показав, що він є кращим антикризовим менеджером!

12 березня в Мистецькому арсеналі у Києві‬ відбулася церемонія нагородження переможців Третього Національного конкурсу "Благодійна Україна". Кращі українські доброчинці отримали найвищу доброчинну ...

Благодійність

Громадський Простір

12 березня в Мистецькому арсеналі у Києві‬ відбулася церемонія нагородження переможців Третього Національного конкурсу “Благодійна Україна”. Кращі українські доброчинці отримали найвищу доброчинну нагороду України – Янгола Добра, а разом з нею визнання і подяку від усього українського суспільства.

Церемонію нагородження провели Заслужена артистка України, журналіст і співачка, член Наглядової ради Національного конкурсу «Благодійна Україна» Анжеліка Рудницька і голова оргкомітету конкурсу, Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук. Участь у церемонії взяли дружина Президента України Марина Порошенко, заступник Голови КМДА Ганна Старостенко, Голова Наглядової ради МБФ «Україна 3000» Катерина Ющенко, фронтмен гурту KOZAK SYSTEM Іван Леньо, члени Наглядової ради і Правління Асоціації благодійників України, представники міністерств і відомств, посольств, представництв іноземних місій в Україні, доброчинці – номінанти конкурсу, а також громадяни, небайдужі до розвитку благодійності в Україні. Для учасників церемонії співали Оксана Муха, творчий колектив «Ва-банк», дуетом виступили оперна співачка Олена Гребенюк та солістка ансамблю «Українські Барви» Оксана Стебельська.


Народним благодійником визнано НАРОД УКРАЇНИ!
Про благодійність у часи війни, про особливість цьогорічного конкурсу “Благодійна Україна”, Громадський простір мав нагоду поспілкуватися із експертами цієї сфери:

988896_10153179134474294_8442229747639912117_n
Олександр Максимчук, президент Асоціації благодійників України, голова Оргкомітету конкурсу: Благодійність асоціюється із словом добро, а війна із словом добро не асоціюється, тому це антагоністичні поняття, з одного боку. З іншого боку, війна і благодійність цього року, минулого року злилися в Україні, злилися в допомозі волонтерів нашим військовим, злилися в допомозі благодійних фондів пораненим, які перебувають в госпіталях, на реабілітації. Ніхто з нас не міг собі уявити два роки тому, що таке може творитися в Європі, в Україні у 21 столітті. Ми, благодійники, не розповідаємо багато про свою роботу, ми робимо, ми об’єднуємося, ми визначаємо кращих і ми не зупиняємося, і не зупинимося в підтримці наших військових, в підтримці гуманітарної сфери України. Наша Асоціація закликає в цей тяжкий час, крім підтримки армії, поранених, все таки сконцентруватися і на підтримці гуманітарної сфери України. Це дуже важливо.

В чому особливість цьогорічного конкурсу? Що вразило?

По-перше, вразила щирість та відкритість тих людей, які подавали заявки. Набагато менше було якихось механістичних речей – що треба подати, бо конкурс… Люди щиро хотіли поділитися своїми здобутками. Сьогодні декілька виступаючих про це говорили – “перемогли ми всі разом”. Це об’єднання, ця координація дій, координація різних благодійних організацій, волонтерів між собою – це найкраща нагорода цього конкурсу і нагорода взагалі “Благодійної України”.

Чому журі конкурсу вирішило визнати у номінації “Народний Благодійник” народ України?

Ви знаєте, для нас всіх минулий рік, рік 2014, залишиться такою і щасливою, але і важкою, кривавою роковиною для народу України. Якраз і на Майдані, під час Революції Гідності, в час АТО народ України показав, що він є кращим антикризовим менеджером! Волонтери та благодійники є найкращими антикризовими менеджерами. Тому ми хотіли, щоб ця відзнаки залишилася для всіх як пам’ять про 2014 рік, який об’єднав нас усіх, який зробив нас сильнішими, який показує, що волонтери і благодійники є найкращими у світі в Україні.

11061974_10153179120919294_3890596901134286660_n
Марина Криса, голова фонду “Приятелі дітей”: Цей рік показав наскільки волонтерство та благодійність вжилися, і наші люди, наше суспільство, особливо молодь, середнє покоління, проявили себе як громадянське суспільство. Я думаю, що благодійником може стати вся Україна. Те, що сталося за цей рік, то це просто інша якість, інший рівень та інші масштаби. Тут масштаб дуже великий, коли говорити про населений пункт, де, наприклад, все село ліпить вареники, або варить борщі, або взяти школи, які плетуть захисні сітки… Я думаю, що ми дуже сильно розвиваємося.

Лариса Мудрак, голова Медіа-ради конкурсу, медіаекспертка: Я можу сказати від себе, що мабуть вперше в житті ми спостерігаємо абсолютно унікальний процес – процес тотального, загальнонаціонального, загальномобілізуючого волонтерства. І якби цього волонтерства і цієї самоорганізації людей не було, то, я думаю, що у нас не було б вже держави. Я хочу сказати, що ще один унікальний процес відбувається, і це якраз теж відзначають люди, які беруть участь в цьому конкурсі, що після Революції Гідності, і під час війни, насправді відбувається ще такий процес як відновлення совісті – на кожному персональному рівні, і на рівні організації. Поки що совісті ми не спостерігаємо від державних інституцій, на жаль. Однак, неймовірний формат відновлення цих цінностей відбувається серед людей і серед тих організацій, які відчувають свою відповідальність. І це в першу чергу громадські організації, громадське середовище… якраз тут благодійні організації так само мають величезну роль. Чому? Бо окрім отих двох найважливіших процесів, а це допомога армії та допомога переселенцям, йде ще один унікальний процес збереження тих традицій, які були всі попередні десять років – це допомога всім, хто потребує її. Не забуті діти, хворі на СНІД … серед громадського середовища ні в якому разі, відбувається допомога людям літнього віку, людям з обмеженими можливостями, людям із вадами слуху та зору, а це те, що ми боялися буде втрачено. І власне, ще один потенціал організації якраз спрямований на те, щоб все те, що напрацьоване, було збережено. Це дуже важко, тому що потенціалу фінансового дуже мало, однак це зберігається, це такий величезний плюс, і це теж відзнака цьогорічного конкурсу.

Олександр Олійник, віце-президент Асоціації благодійників України: Основна відмінність благодійності під час війни полягає в тому, що кількість благодійників різко зростає. Інша справа, що, як правило, вони не є формалізованими спільнотами. Вони є фізичними особами, невеличкими неформальними волонтерськими групами, але однозначно такі явища в країні консолідують людей, які хочуть займатися благодійністю. Інша справа, що те, що вони роблять є не настільки масштабне, як це роблять благодійні великі організації, можливо вони не роблять це так постійно, систематично, як це роблять зареєстровані організації. Але однозначно, масовість цього явища різко зростає, тому що людина дійсно розуміє потребу. Людина розуміє, що від її 100 гривень залежить, куплять ті берци чи не куплять, вона перерахує трошки більше… куплять той бронежилет чи не куплять, тобто вона реально відчуває потребу суспільства в її реальних зусиллях і розуміє ефект. Все що відбувається зараз, воно дійсно проявляє якісь кращі якості людини у тих неспівставних масштабах, ніж це було б два роки тому, чи це, дай Боже, буде через рік. Благодійність має якийсь сталий розвиток у суспільстві, і має якийсь екстремальний розвиток. Ми зараз маємо справу, на жаль, саме із екстремальними проявами благодійності, тому що є така причина…. ми маємо цей відкритий військовий конфлікт, який стимулює людей до того, щоб долучатися до цього процесу.

_____________________________________________

Переможцями Третього Національного конкурсу «Благодійна Україна» стали:

Номінація «Благодійник – великий бізнес» - ТОВ «Нова Пошта»
Проект «Гуманітарна пошта України»

Номінація «Благодійник – середній бізнес» – ТОВ «Первоцвіт Фарм» (м. Житомир)
Благодійний проект «Аптеки для малозабезпечених»

Номінація «Благодійник – малий бізнес» (у т.ч. фізична особа-підприємець)» – Приватне акціонерне товариство «Сад» (с. Високе, Сумська обл.)
Благодійна програма «Розвиток села – у наших руках»

Номінація «Благодійник – фізична особа» – Янченко Григорій Миколайович (м. Херсон)
Літній інвалід-колясочник, який допомагає українській армії

Номінація «Благодійник – загальноукраїнський (у т. ч. міжнародний) благодійний фонд» – Міжнародний благодійний фонд «Карітас України»
Благодійна програма «Відповідь на гуманітарну кризу в України»

Номінація «Благодійник – регіональний благодійний фонд» – Донецький міський благодійний фонд «Доброта» (м. Донецьк)
Проект «Військово-міська благодійність»

Номінація «Благодійник – неурядова організація (спільнота)» – Громадська організація «Міжнародний Альянс Братської Допомоги»
Гуманітарна допомога бійцям у зоні АТО, допомога пораненим, госпіталям

Номінація «Благодійник: дитяча або молодіжна організація (спільнота)» - Бердичівська молодіжна громадська організація «Фенікс» (м. Бердичів, Житомирська обл.)
Допомога знедоленим дітям, малозабезпеченим сім’ям, громаді міста та району

Номінація «Благодійна акція року» – Всеукраїнський благодійний фонд «Запорука»
Центр для онкохворих дітей «Дача»

Спеціальна номінація «Ефективне використання благодійної допомоги» - Міжнародний благодійний фонд «Життя з надлишком»
Благодійна програма «Допомога кожному – перш за все!»

Спеціальна номінація «Інновації у благодійності» - Міжнародний благодійний фонд «Українська Біржа Благодійності»
Благодійний проект «Частинка серця»

Спеціальна номінація «Благодійність в медіа» – Телеканал «Перший міський» (ТРК «Нова Одеса»)
Благодійний телемарафон «Врятувати Донбас»

Народний благодійник – НАРОД УКРАЇНИ


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще