Білий Простір: приходьте – ми будемо дивитися на Вас як на нову книгу (відео)

«Білий Простір» — це простір навчання, відпочинку та можливостей для активної молоді, яка готова ділитися досвідом, а також зручний майданчик для реалізації камерних проектів. Проект активної молоді ...

Білий простір

Любов Єремічева

«Білий Простір» — це простір навчання, відпочинку та можливостей для активної молоді, яка готова ділитися досвідом, а також зручний майданчик для реалізації камерних проектів. Проект активної молоді з Києво-Могилянської академії, який, втім, відкритий до нестудентських актуальних ініціатив. У невеликій кімнаті, повністю пофарбованій у білий колір, тепер завжди людно – сюди приходять поспілкуватися, пограти на піаніно, повчитися, стати учасниками культурної події. Білий Простір розповів Простору Громадському про ідею проекту.

Господарка приміщення Галина Осадча поділилася планами та здобутками нещодавно створеного Простору.

- У кого виникла і як виникла ідея такого Простору?

“Взагалі самі заготовки, просто ідеї типу: “Було б добре зробити щось таке в Могилянці”, з’являлися у нас ще півроку тому, але вони були у вигляді розмов: “О, було б круто”. А саме в кінці липня цього року, ми сиділи в майстерні і розмова пішла в такому руслі: “То що – робимо щось?”, і ми почали робити. Власне, вже наступного дня ми почали фарбувати у білий колір двері, які ведуть із Білого простору теперішнього у галерею О. Замостян. Біла фарба – єдина, яка наявна була на той момент у майстерні і так сталося, що поступово народився Білий Простір”.

- Галинко, розкажіть, у чому полягає ідея Білого Простору? Що це таке? 

Основна ідея – це ідея вільного, саме вільного простору для студентів, такого, можливо, арт-спрямування. Якби там не було, в бібліотеці, яка вільноформатна у нас доволі, все одно не можна голосно говорити, не можна приносити свою їжу, напої тощо. Є певні правила етикету і так далі. А у нас трошки більш неформально. У нас все почало народжуватися вже в процесі, і у цьому, певною мірою, є ідея Простору – ми дуже мобільні і нестійкі, ми постійно придумуємо щось нове і одразу ж вносимо це в Простір“.

- Я знаю, що до вас можуть звернутися будь-які культурні, волонтерські, інші проекти…

“У вечірній час ми стараємось заповнювати розклад подій максимально різношерстними подіями, які будуть цікавими як могилянцям, так і аудиторії зі сторони. Так, це правда, що будь-яка ініціатива може до нас прийти і сказати: “Ми хочемо у вас організувати”… Взаємовигода у нас на рівні культурного і суспільного значення події для могилянців у тому числі”.

- Галино, розкажіть, чи хтось фінансує Ваш проект?

“Наш проект – це суто фандрейзинг. Нас не фінансували якісь установи тощо, але люди… Плюс приносили матеріали, і подекуди готівка була не основним нашим матеріалом взаємодії”.

- Чи є якісь творчі плани?

“На жаль, ми маємо доволі обмежені фізичні можливості у плані простору, ми маємо своїх 40 квадратних метрів, наша діяльність обмежена саме цією площею. Тобто, фізичне розширення нам навряд чи світить, але нам світить розширення у плані інформаційного забезпечення і піару, тому що наша кількість лайків постійно зростає. І мої дуже довгострокові плани і надії на це місце, що рано чи пізно події тут стануть ексклюзивними. Ми не зможемо забезпечувати багато посадочних місць, але ми зможемо брати ексклюзивністю події, і таким чином матимемо імідж місця, де відбувається щось унікальне, щось цікаве і туди ще треба потрапити”.

“Ми кажемо, що Білий Простір – це простір можливостей. Так воно і є, і чи з Могилянки ви, чи не з Могилянки, ми дуже раді людям, які приходять до нас з новими ідеями. Ми раді долучатися до цих ідей, ми раді допомагати цим ініціативам, якщо вони цього потребують. Ми раді робити щось краще для Могилянки і для Києва загалом. Тому приходьте – ми будемо дивитися на Вас як на нову книгу”. 

Контакти: [email protected], сторінка у фейсбуці – facebook.com/bilyiprostir.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще