Більше стало не лише ініціатив, але й громадських організацій, які працюють не тільки на папері

Юлія Євпак, голова громадської організації  "Інститут волонтерства та громадської співпраці", вже багато місяців активно діє зі своєю командою в Луцьку, спрямовуючи свої ініціативи на допомогу ...

Юлія Євпак

Громадський Простір

Юлія Євпак, голова громадської організації  “Інститут волонтерства та громадської співпраці”, вже багато місяців активно діє зі своєю командою в Луцьку, спрямовуючи свої ініціативи на допомогу волинським бійцям. Вона розповіла Громадському Простору про особливості діяльності новостворених організацій пост-Майданного періоду,  та поділилась думками про те, чи вдасться пронести цей імпульс загальносуспільної активності й надалі.

Ю.Євпак 3


Г.П. Юліє, як Майдан і процеси після нього вплинули на вашу особисту громадянську активність?

Юлія: Майдан мобілізував дуже багато свідомих українців, в тому числі й мене особисто. Він об’єднав нас не за партійними гаслами та варіантами монетизації власних інтересів, а навпаки – навколо ідеї побудови демократичної країни з верховенством права, з прозорими механізмами управління державою та, звісно, навколо загальнолюдських цінностей. Вже минає другий рік від початку тих подій, але мене та мою команду дух Майдану ще й досі мотивує творити добрі справи та розбудовувати громадянське суспільство через впровадження “soft skills”-проектів. Можу впевнено сказати, що їх (акцій та проектів) стало в рази більше, як і натхнення їх робити.

Г.П. Я знаю, що ви зібрали команду і створили громадську організацію саме після Майдану, з якими труднощами доводиться зіштовхуватися новоствореним ініціативам?

Юлія: Нас об’єднали події Майдану та війни на Сході в одну велику родину. Головні труднощі, як і в кожної ГО, – фінансування. Відверто кажучи, на деякі ініціативи важко знайти матеріальну підтримку, бо вони не є масштабні. Що стосується людського ресурсу, то в нас є багато волонтерів, які поділяють наші принципи роботи та цінності, то з цим проблем немає.

 Г.П. Як вам вдалося зібратися після Майдану, не розбігтися, а навпаки – створити дружній колектив, який активно діє? Хто є у вашій команді зараз?

Юлія: Нас об’єднала та об’єднує ще й досі єдина мета – зробити позитивні зміни в Україні, вберегти життя людей, які зараз на Сході. В команді є представники різних професій: приватні підприємці, державні службовці, журналісти…

Г.П. Як пройшов процес реєстрації організації? Чи виникали із цим складнощі?

Юлія: Не виникало взагалі, але дуже незручно, що громадську організацію не можна зареєструвати в ЦНАП. Справа в тому, що у Луцьку в ЦНАПі не реєструють, відправляють в управління юстиції. Не коментують, чому так. По часу виходить сім днів, як і всюди, але їхати треба на окраїну. Та й за логікою, такі послуги має надавати спеціаліст ЦНАП.

Ю.Євпак

Г.П. На яких напрямках діяльності зараз зосереджена ваша організація?

Юлія: 90% нашого часу займають акції, пов’язані з допомогою волинським бійцям в зоні АТО. В інший час займаємось навчальними проектами для широких верств населення на тему відкритого уряду, електронного врядування, займаємось роботою Центру Європейської Інформації Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки, проводимо виставки тощо.

Г.П. Чи багато бачите поруч із собою подібних ініціатив? На скільки змінилося громадське життя після Майдану і з початком війни?

Юлія: Більше стало не лише ініціатив, але й громадських організацій, які працюють не тільки на папері. Це вже ознака громадянського суспільства. Ті громадські організації, з якими ми співпрацюємо зараз, виросли на Майданівському ґрунті – Самооборона, Автомайдан, ініціативи для допомоги переселенцям тощо.

Г.П. Як гадаєте: чи вдасться пронести цей імпульс Майдану, цієї загальнонаціональної громадської активності, на тривалий період?

Юлія: Рік тому була впевнена в цьому, але зараз бачу, що люди опускають руки. Тим не менш, ми не втрачаємо віри, що все зміниться на краще з нашою допомогою та за підтримки інших активістів. Системні зміни не робляться за день, а ті, кого “запалив” Майдан – не здадуться.

Ю. Євпак 2

Г.П. Чи є якийсь актуальний меседж, який би ви хотіли передати українцям?

Юлія: Довіряйте один одному та не бійтеся відповідальності, – тільки за таких умов ми зможемо позбутися радянської ментальності та збудувати успішну країну!

 

Громадський Простір розпочинає серію інтерв`ю з представниками Майдан руху, які продовжують активну роботу сьогодні по всій країні, й, аби робити це більш ефективно, формалізують свою діяльність, реєструють громадські організації.  Громадський Простір продовжує системно забезпечувати інформаційні, презентаційні та ресурсні потреби НУО, зокрема тримає у фокусі  інтереси та запити нових, щойно зареєстрованих або тих, що перебувають на стадії реєстрації .


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще