Береги Дніпра об’єднали “Живим” ланцюгом Соборності

22 січня в Києві відбулася одинадцята акція «Об'єднай береги Дніпра "Живим" ланцюгом Соборності». Подія відбулася на мосту Патона. Взявшись за руки, жителі міста Києва та гості столиці створили живий ...

???????????????????????????????

Громадський Простір

22 січня в Києві відбулася одинадцята акція «Об’єднай береги Дніпра “Живим” ланцюгом Соборності». Подія відбулася на мосту Патона. Взявшись за руки, жителі міста Києва та гості столиці створили живий ланцюг єднання, згадуючи 99-ту річницю оголошення 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві універсалу про об’єднання УНР і ЗУНР у Соборну Україну. В Україні найбільша така подія відбулася 21 січня 1990 року – близько трьох мільйонів людей взялися за руки, з’єднавши Львів і Київ. 

День_єдності._Акт_Злуки_(1990)

День Єдності 1990 року. Живий ланцюг (фото – Вікіпедія) 21 січня 1990 р. патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло ланцюга починалося в Стрию, де сходилися два відроги: один, невеликий, — із закарпатського напрямку, а другий тягнувся від Івано-Франківська. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців.

Організаторами акції виступили ГС “Центр національно-патріотичного виховання”,  Братство козацького бойового Звичаю “Спас”, за сприяння Управління молоді і спорту КМДА.

???????????????????????????????

До символічного об’єднання берегів долучилися декілька сотень киян – активістів, волонтерів, представників громадських організацій та просто небайдужих громадян. Збір учасників відбувся біля двох локацій: на правому березі – біля станції метро “Дружби Народів”, та на лівому березі – біля метро “Лівобережна”, а згодом колони активістів вирушили один одному назустріч з обох сторін Дніпра.

???????????????????????????????

Учасники виконували українських пісень та скандували “Одна Єдина – Соборна Україна”, “Україна – понад усе”, “День злуки – беремося за руки!” та розгорнули тридцятиметровий прапор України. Примітно, що автомобілісти по обидві смуги жваво підтримували колону своїми звуковими сигналами.

???????????????????????????????

Активісти отримали роздруковану версію Акту Злуки, а також пам’ятну жовто-блакитну стрічку на згадку про акцію. Волонтери розфарбовували обличчя охочих в національних кольорах (згодом відбувся і конкурс на найкращий малюнок на обличчі та фотосесія).

Родзинкою акції стала символічна історична реконструкція з елементами військової техніки, музичних інструментів та навіть відповідного одягу. 

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Хвилиною мовчання на мосту також вшанували пам’ять Героя України, Сергія Нігояна, який був убитий 22 січня 2014 року та всіх борців, які поклали своє життя за Україну.

???????????????????????????????

Після об’єднання обох берегів Дніпра всі учасники спільно виконали гімн України. Як повідомляють організатори, о 18:30 також відбудеться святковий концерт в приміщенні кінотеатру “Кінопанорама” (вул. Шота Руставелі, 19), вхід вільний.

Подія у фейсбуці. 

Незабаром також чекайте на Prostir Talks, записаний на мосту Патона.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще