Андрій Хрутьба про те, як зробити новорічні свята екологічними

Андрій Хрутьба, начальник відділу екоосвіти в Національному природному парку "Голосіївський", еко-активіст, громадський діяч розповів Громадському Простору про те, як зробити свята, що наближаються, ...

Андрій Хрутьба

Любов Єремічева

Андрій Хрутьба, начальник відділу екоосвіти в Національному природному парку “Голосіївський”, еко-активіст, громадський діяч розповів Громадському Простору про те, як зробити свята, що наближаються, більш екологічними, та як не стати заручниками гонитви за подарунками та речами, потураючи цінностям суспільства споживання.

шопінг

Питання в тому, щоб наше святкування не було таким культом масового споживання, надмірного виснаження всього, будь-чого, конкурсом, хто більше купить найдорожчих подарунків, хто більше з’їсть їжі, а щоб це було дійсно святкування, яке йде від серця і яке не просто не зашкодить іншим, а й навіть матиме позитивний ефект.

Є купа звичок, які можна просто в собі виховувати, але насправді, ключове – це задумуватися, які будуть наслідки від моїх вчинків, чи можу я зробити так, щоб вони були позитивними?.. А не так, що ми поставили ялинку, потім викинули – не знаємо, куди подіти, чи навіть поставили штучну, а потім задумалися: пластик це добре чи погано, скільки років він буде лежати… заохочуємо: давайте, заробляйте гроші з ялинок – легальні чи нелегальні. Насправді, є купа браконьєрства, тому що відслідкувати ялинку, чи є там клеймо чи його немає, дуже складно, навіть фахівцям. Тому що є купа дірок та прогалин у законодавстві, як це можна легко обійти. І лісники це легко можуть обходити, і браконьєри, і ті, хто рубає ялинки – теж саме. Хочу сказати, що є певний, складений екологами та активістами, рейтинг того, що більше екологічно, що менше, що краще для довкілля, що гірше“.

Не варто йти на гачку у надмірного споживання, тому що воно не матиме ніякого позитивного ефекту у майбутньому для нас. І воно, по факту, робить довкілля і природу гіршими, а гірше довкілля – це коли погано абсолютно для всіх людей, не залежно від того, де ми і як ми знаходимося, що ми любимо, які у нас смаки чи вподобання“.

Більше у відео:


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Мислімо критично! На Українському радіо стартує медіаосвітний проєкт "Все Потребує Доказів"

На шляху до сталого розвитку. Як ПРООН заохочує українців до змін

Що варто знати про новий проєкт Стратегії розвитку громадянського суспільства?

Мистецтво дії білоруського художника Олексія Кузьміча

Андрій Грудкін: єдина альтернатива для громад на лінії зіткнення — це розвиток

ЦВК: просвіта. Певність та знання для усвідомленого вибору