Україні загрожує зрив виконання закону “Про адміністративні послуги”

Надати громадянам можливість отримати більшість популярних послуг від держави в одному місці без зайвої витрати часу - покликані норми Закону. Але замість єдиних Центрів надання послуг держава будує ...

Україні загрожує зрив Закону про адміністративні послуги

Громадський Простір

Надати громадянам можливість отримати більшість популярних послуг від держави в одному місці без зайвої витрати часу – покликані норми Закону. Але замість єдиних Центрів надання послуг держава будує наддорогі офіси для надання окремих послуг.

Закон України “Про адміністративні послуги” був прийнятий у 2012 році і вступає в силу 1 січня 2014 року – про це розповіли експерти Центру політико-правових реформ на прес-конференції в Києві. Найбільшим здобутком цього закону експерти вважають впровадження нової для України філософії: держава в особі чиновників повинна служити на благо народу.

На практиці цей задум втілено в ідеї створення по всій країні мережі Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), де в одному місці можна буде отримати необхідні довідки та послуги. Як відомо, сьогодні процес отримання документів дуже ускладнений через те, що органи, що їх видають, зазвичай незручно розташовані територіально.

За оцінками Центру політико-правових реформ, з 2014 року в Україні повинні запрацювати більше 700 таких ЦНАП.

Проте експерти б’ють на сполох: дана реформа опинилася під загрозою зриву через неузгодженість і недалекоглядність дій влади. І наводять такий приклад: У Києві буде побудовано офіс Центру ДАІ МВС з надання послуг, пов’язаних з використанням транспортних засобів. Дане будівництво має обійтися у 132 млн. грн. (для порівняння – створення ЦНАП в Івано-Франківську і Луганську коштували державі близько 2-3 млн. грн.). Такі дії суперечать самій ідеї створення ЦНАП і втілюють бачення, альтернативне до вищезазначеного закону.

- “Кабінет міністрів повинен затвердити перелік послуг органів виконавчої влади, які будуть надаватись в ЦНАП. Тобто зараз уряд ще має можливість зробити так, щоб люди мали реальну можливість отримувати популярні послуги в одному місці. – говорить Віктор Тимощук, заступник Голови правління Центру політико-правових реформ і додає: – При цьому потрібно спрощувати самі адміністративні послуги замість того, щоб вибудовути офіси.”

“В Україні 68 довідок означає 68 хабарів” – експерт

Ольга Мірошник, президент Фонду локальної демократії, м. Харків:
– Ми проаналізували, скільки потрібно довідок і погоджень для того, щоб отримати шматок землі під забудову. Виявилося, що в Харкові їх потрібно 68. В цей же час в Івано-Франківську, де діють ті ж самі українські закони, їх потрібно 17. А в Америці всого 2 погодження”.

У зв’язку з цим Центр політико-правових реформ з регіональними партнерами (Дніпропетровськ – ГО “Тамариск”, Львів – “Центр інформаційного консалтингу” і Харків – “Фонд локальної демократії”), а також при соціологічній підтримці Фонду “Демократичні ініціативи” та фінансовій підтримці Європейської комісії протягом двох років здійснюватимуть моніторинг впровадження Закону “Про адміністративні послуги”, а також слідкуватимуть за змінами якості надання таких послуг органами виконавчої влади.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще