«Коли я їду на Схід, я відпускаю все»: бандуристка Анастасія Войтюк про культурні проєкти під час війни

Бандуристка, співачка та культурна активістка Анастасія Войтюк (вона ж Banduragirl) уже півтора року є частиною ініціативи «Культурний десант». За цей час вона неодноразово побувала у прифронтових громадах на сході та півдні України.

«Для мене кожен виїзд — це особлива, важлива, складна, але радісна подія. Чому радісна? Бо я відчуваю себе найбільш потрібною для людей, які нас фізично захищають… Ти не знаєш, як почуваються люди там, але ти можеш дізнатися, коли поїдеш туди і побачиш», — ділиться Анастасія.

Анастасія виступає у складі концертних груп, що включають як військових, так і цивільних артистів.

«Зазвичай я виступаю як одна цивільна артистка разом із військовими артистами, які є в складі ЗСУ, в Культурному десанті, в рамках програми цілої групи. Ці виступи є дуже потрібні. Насправді таких заходів мало, їх не вистачає. Потрібно більше», — каже культурна активістка.

Одним із таких візитів стала поїздка до Краматорська, де під час повітряної тривоги було знято відео “Старосвітська бандура в Краматорську”. Ролик швидко став вірусним у мережі.

«Для громади Краматорська це було дуже важливим — що відео з Краматорська так розлетілося, і ще й зі старосвітською бандурою. Тоді Краматорські ЗМІ брали інтерв’ю, і було дуже цікаво з ними поспілкуватися. Для мене це було знаком, що громада Краматорська, культурний сегмент Краматорська живуть активним життям», — розповідає Анастасія.

Окрім поїздок і виступів, артистка також започаткувала ініціативу зі збору коштів на бандури для дітей. Завдяки підтримці небайдужих уже вдалося закупити 17 інструментів.

У відео бандуристка, співачка й культурна активістка Анастасія Войтюк (Banduragirl) ділиться досвідом участі в ініціативі «Культурний десант», виступами у прифронтових громадах для військових, історією вірусного відео з Краматорська та своєю ініціативою зі збору коштів на бандури для дітей.

 

 


Останні публікації цього розділу:

«Архів війни»: документування війни для майбутнього правосуддя

Методи просування локальної культури

Ментальне здоров’я українців, які переживають війну

Часи турбулентності: як командам ГО реагувати?

#РазомДіємо Фест: Алея громадських організацій «ЗГУРТОВАНІСТЬ»