Методи просування локальної культури
Громадська організація «Навколо Нас. UA» з м. Богуслав, що на Київщині, використовує багато різних інструментів залучення громади до зацікавлення локальною культурою.
Оксана Гуменюк — кандидатка історичних наук, культурна менеджерка, голова ГО «Навколо Нас. UA», експертка УКФ 2019-2021 рр. , для Громадського Простору розповідає про методи просування локальної культури на прикладі діяльності ГО «Навколо Нас. UA».
Окрім членів ГО «Навколо Нас. UA» над проектами працює велика кількість волонтерів різної вікової категорії, зокрема і діти, яких залучають до відтворення традицій. Команда організації надає великої уваги роботі над якісним контентом, здійснює професійні дослідження — етнографічні, фольклорні, краєзнавчі. І на всіх етапах взаємодіє з фахівцями, етнографами, фольклористами, краєзнавцями.
“Одним з найважливіших інструментів для взаємодії з громадою за визначенням нашої команди є Культурний Простір ГО «Навколо Нас. UA». Це своєрідний хаб, місце, де мешканці Богуславської громади можуть зустрітися, познайомитися зі своєю історією, культурною спадщиною, можуть також зануритися в історичні та культурні контексти через естетику, тому що ми завжди свої заходи намагаємося візуально обладнати і представити так, щоб це було цікаво”, — зауважила пані Оксана.
Із найбільш ефективних методів для промоції локальної культури для громади є фестивальна діяльність. Це організація масштабних заходів, серед яких вже четвертий рік поспіль ГО проводить благодійний історико-культурний захід “Портал крізь століття: Старосвітський Богуслав”, який збирає тисячі відвідувачів/ок.
Про ці та інші інструменти Оксана Гуменюк розповідає детальніше у відео:
- залучення професіоналів до діяльності організації та створення якісного контенту
- фетивальну діяльність на прикладі історико-культурного благодійного заходу «Портал крізь століття: Старосвітський Богуслав»
- культурний простір ГО «Навколо Нас. UA», як простір взаємодії з громадою
- про залучення волонтерів
- роботу з носіями живої спадщини