Ментальне здоров’я українців, які переживають війну
Ментальне здоров’я українців, які переживають війну, є одним із ключових викликів сьогодення. Військові, цивільні, мешканці деокупованих територій та особливо діти стикаються з наслідками травматичних подій. І саме доказові методи психотерапії можуть стати надійною опорою на шляху до відновлення.
Громадський Простір продовжує досліджувати тему психологічної підтримки в умовах війни — пропонуємо вам переглянути відеоінтерв’ю з психологинею Мартою Пивоваренко про адаптивність, яка дає сил тримати стрій, про поточний психологічний стан українців, про пріоритети Community self-help в наданні психологічної підтримки, про сучасні методики роботи з ПТСР, важкими спогадами, травмами, а також про нові підходи до реабілітації військових і цивільних в Україні.
Відкрите та фахове обговорення методів лікування ПТСР є критично важливим для подолання психологічних наслідків війни, підтримки постраждалих, зміцнення суспільства та забезпечення стабільного майбутнього України. Це також сприяє у використанні міжнародного досвіду та найкращих практик в цій сфері, і залучення міжнародних організацій та експертів/ок може значно прискорити цей процес.
Марта Пивоваренко — консультантка з інклюзії та психосоціальної підтримки проєкту «Я зміг — і ТИ зможеш» у Oleksandr Tereshchenko Charity Foundation, керівниця департаменту забезпечення якості послуг з психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки ГО «Спільноти самодопомоги», тренерка та супервізорка проєкту з Бостонською дитячою лікарнею Гарвардського університету для підтримки дітей деокупованих територій України.
“Втрата ілюзій” уже відбулася: адаптивність надає нам спроможності боротись далі
Дізнайтеся більше про ефективні терапії для лікування посттравматичного стресу:
Подолати травму війни: як в Україні впроваджують найефективніші терапії для лікування посттравматичного стресу