Юристи УГСПЛ допомогли чоловікові не втратити батьківських прав

Серед клієнтів УГСПЛ є і такі, яких часто суспільство уникає, засуджує або просто відвертається від них. Проте саме ці люди більше за інших потребують підтримки, розуміння та прийняття. Юристи УГСПЛ ...

Додано:
Tetiana Goncharuk

img-1-e1468661415135
Юристи УГСПЛ допомогли чоловікові не втратити батьківських прав

Серед клієнтів УГСПЛ є і такі, яких часто суспільство уникає, засуджує або просто відвертається від них. Проте саме ці люди більше за інших потребують підтримки, розуміння та прийняття. Юристи УГСПЛ допомогли чоловікові не втрати батьківських прав, яких намагалася позбавити його бабуся дитини.

Залишитись батьком маленької Даринки — таке своє бажання майже півтора року пан Ярослав намагався здійснити, оббиваючи пороги судів. Після смерті матері дівчинки бабуся не захотіла миритися з тим, що малолітню дитину буде виховувати її законний батько, бо той мав “погане минуле” — вживав наркотичні речовини, а зараз проходить лікування у наркологічному диспансері і бере участь у програмі замісної підтримуючої терапії (ЗПТ) для наркозалежних. До того ж, є ВІЛ-інфікованим. Бабуся Даринки не вигадала нічого кращого, як звернутися до суду, щоб той позбавив її родича батьківських прав. Під час розгляду справи з’ясувалось, що ніяких ґрунтовних причин позбавити чоловіка права виховувати власну дитину не було. Ярослав є взірцевим учасником ЗПТ та вже понад трьох років не допускав порушення умов участі в такій програмі.

Чоловік миритися із втратою дочки не захотів і, шукаючи допомоги, звернувся до громадської приймальні УГСПЛ у Івано-Франківській області. Юристи приймальні надали йому відповідну консультацію та представляли його інтереси у суді. Незважаючи на те, що розглядалася справа довго — майже півтора роки, рішення суду було справедливим. Івано-Франківський міський суд, рішення якого потім залишив без змін Апеляційний суд Івано-Франківської області, не знайшов підстав для позбавлення пана Ярослав батьківських прав.

З метою недопущення дискримінації пана Ярослава як ВІЛ-інфікованого та учасника ЗПТ наша приймальня представляла інтереси чоловіка в судовому провадженні. Суд виніс рішення на користь пана Ярослава. Така позиція суду є беззаперечним показником об’єктивності та зростання рівня толерантності з боку судової системи до справ осіб, які в минулому зловживали наркотичними речовинами та розплачуються тепер за свої помилки” — розповідає Юрій Вацик, юрист, координатор громадської приймальні УГСПЛ в Івано-Франківській області.

Щасливий батько маленької Даринки із надією дивиться у своє майбутнє, адже найрідніша людина для нього поряд.

Підготувала Тетяна Гончарук

Джерело: УГСПЛ


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Архітектура з турботою: житловий комплекс, який за підтримки ЄС збудують для ВПО в Житомирі, матиме надсучасне укриття

Триває набір до Молодіжного клубу ANTS

Запрошення стати учасником Мережі партнерів ANTS

Незламність пришвидшує перемогу: в Тернополі відбувся всеукраїнський форум громадянського суспільства

«Безпека кожного українця – понад усе!»: Відновлення приміщення Солоницівської пожежної охорони

Як військові дії впливають на захист прав людини?

  • Ievgeniia Lutsenko

    Не втратити?