Проект «Відзнаки Героїв»

Пам’ять про Героїв повинна бути не тільки в жалобах і монументах, а викликати бажання творити і змінювати себе і країну. Багато Героїв були дуже молодими людьми, які мали досягнення у своєму ...

Додано:
Liza Kuzmenko

Майдан
Проект «Відзнаки Героїв»

Пам’ять про Героїв повинна бути не тільки в жалобах і монументах, а викликати бажання творити і змінювати себе і країну. Багато Героїв були дуже молодими людьми, які мали досягнення у своєму особистому, духовному, науковому, освітньому розвитку. Саме тому, Громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні» поставила за мету сприяти вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні шляхом реалізації проекту «Відзнаки Героїв».

Ідея створення проекту “Відзнаки Героїв” належить Ользі Климко, волонтерці  ГО “Родина Героїв Небесної Сотні”. Ця ідея з’явилась після того, як в Національному університеті «Львівська політехніка» запровадили щорічний конкурс на здобуття Премії імені Ігоря Костенка за найкращу захищену магістерську роботу з фундаментальних наук, телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки.

Проект «Відзнаки Героїв» реалізовуватиметься при тісній співпраці з суспільними та громадськими інституціями, а саме університетами, закладами освіти, культури, громадськими організаціями, що дозволить розробити та реалізувати його у найбільш модерний спосіб, який відповідатиме ідеям, мріям і діям Героїв Небесної Сотні та стане гідним їхньої пам’яті.

Проект реалізовується Громадською організацією «Родина Героїв «Небесної Сотні» за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Серед перших планується запровадити Відзнаки імені Героїв: Юрія Поправки, Дмитра Максимова, Голоднюка Устима, Войтовича Назарія, Гурика Романа, Богдана Сольчаника, а в подальшому й інших Героїв Небесної Сотні.

Наприклад, Відзнака імені Устима Голоднюка буде Відзнакою «Блакитної каски» за героїчно врятоване людське життя. Відзнака може бути у вигляді стипендії на навчання учасникам АТО або стипендія на навчання у військовому коледжі. Устим намагався спасти  пораненого  Ігоря Костенко. Його блакитна каска стала символом того, що була розстріляна людина, яка позиціонувала себе як миротворець. Така відзнака відобразить уявлення і прагнення Устима про світ та цінності нашого життя.

До складу Експертної ради увійшли відомі лідери громадської думки, науковці, викладачі, музиканти, філософи, журналісти. Зокрема, Сергій Квіт, Роман Чайка, Євген Нищук, Лілія Гриневич, Олександра Матвійчук, Іван Примаченко, Валерій Гладунець, Євгенія Кулеба, Олена Правило, Роман Чайка. А також консультанти: Павло Гудімов, Віталій Гайдукевич.

Громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні» створена з метою поширення інформації про Героїв Небесної Сотні, захисту цінностей Революції Гідності, захисту інтересів членів родин Героїв. Організація зареєстрована 25 липня 2014 року.

Громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні» запрошує до співпраці ЗМІ, урядові та неурядові організації, бізнес, всіх кого цікавить вшанування памяті Героїв Небесної сотні.

Сайт ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» 

Фейсбук сторінка Проекту Відзнаки Героїв 

Контактні особи:

Мар’ян Присяжнюк

[email protected]

Телефон +380636801932

Ігор Гурик

Телефон +380687434522

Київ, вул. Маршала Малиновського, 3

04210 Київ-210, а/с-92


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу