Жінки відчувають відповідальність за зміни у Європі та світі

В ЄС обговорюють, чи варто встановлювати квоти 40% для жінок у бізнес-компаніях. Парламенти європейських країн здебільшого поки що проти. Про це 25 січня сказала євродепутат Данута Хюбнер на ...

Данута Хюбнер

Громадський Простір

В ЄС обговорюють, чи варто встановлювати квоти 40% для жінок у бізнес-компаніях. Парламенти європейських країн здебільшого поки що проти. Про це 25 січня сказала євродепутат Данута Хюбнер на відеозустрічі в Інституті світової політики.

Ставлення до квотування в органах влади і політичних партіях теж неоднозначне, зокрема, в українському суспільстві. Противники переконані, що жінки мають завойовувати позиції на рівних із чоловіками, без позитивної дискримінації.

«Довгий час я була проти квотування… вважала, що коли процес демократизації почався… розуміння того, що ми всі рівні, що використання потенціалу відбудеться швидко. Я потім змінила свою думку і вважаю, що квотування – це той інструмент, який може призвести до хороших результатів», – заявила Данута Хюбнер.

Розширення жіночого руху в Польщі відбулося чотири роки тому. З 2009 щорічно скликається Конгрес жінок Польщі. Конгрес має політичну представленість у формі тіньового кабінету, що реагує на дії уряду та парламенту.

«Ми вважаємо, що жінки повинні вирішувати не тільки питання рівності, а й всі питання, які наявні. Європа повинна змінюватися, світ повинен змінюватися. І дедалі більше сил потрібно, щоб впливати на зміни… Жінки Польщі відчувають відповідальність за зміни», – зазначила Данута Хюбнер.

Україна має реформувати свої закони за принципами демократії і верховенства права. Але самого тільки формального узгодження законів недостатньо, наголосила Данута Хюбнер.

Попри наявність закону в Польщі про рівну оплату праці жінок і чоловіків, різниця у зарплатні становить близько 10%. 

Тому зміни мають бути запроваджені, а не лиш прописані, а суспільство – сприйнятливим.

«Для здійснення культурних змін потрібні покоління», – констатувала євродепутат. Важливо враховувати, що Польща – консервативна країна із сильним впливом церкви.

Гендерна ситуація в Україні куди гірша вважає  Борис Тарасюк, один із трьох депутатів-чоловіків із міжфракційного об’єднання в українському парламенті “Рівні можливості”.

За його словами, українські жінки отримують за свою роботу зарплату на 25% меншу, ніж чоловіки. Гендерні проблеми в Україні малопріоритетні і політичної волі для їх вирішення в нас не більше, ніж у Польщі.

Нагадаємо, що кількість жінок у Верховній раді нового скликання зросла до 10%, у країнах ЄС така цифра – близько 23%.

Автор : Ірина Салій

Регіон: Київ


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще