Вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. У Києві представили «Відзнаки Героїв»

18 лютого в Українському Кризовому медіа-центрі було презентовано проект вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні – «Відзнаки Героїв», ініційований громадською організацією «Родина Героїв Небесної ...

Володимир Бондарчук

Віталій Ніщименко

18 лютого в Українському Кризовому медіа-центрі було презентовано проект вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні – «Відзнаки Героїв», ініційований громадською організацією «Родина Героїв Небесної Сотні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та волонтерів, які є членами експертної ради проекту.

Голова ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» Володимир Бондарчук розповів: «Ідея проекту заключається у тому, щоб реалізувати мрії та сподівання наших Героїв,  більшість з них були молодими людьми.

Було обрано пять наймолодших Героїв Небесної Сотні: Назар Войтович, Устим Голоднюк, Дмитро Максимов, Юрій Поправка і Богдан Сольчаник. Ідея проекту – створення експертної ради, яка б складалася з відомих митців, науковців, громадських діячів, які отримавши інформацію про наших Героїв: чим вони жили, про що мріяли, чого хотіли у своєму житті?..Генерувати ідеї, як можна найкращим чином втілити їхні мрії і вшанувати таким чином їхню память. Щоб память про них була живою, жила у тих людях, які зможуть реалізувати себе завдяки цьому проекту, які будуть долучатися до проекту».

«Конгрес Активістів Культури був створений після Майдану. Ми почали працювати, щось змінювати, тому що на місці хлопців могли бути ми, бо ми так само всі були на Майдані, всі боролися і ми зрозуміли, що це не може пройти дарма і ми маємо зробити на своєму рівні те, що ми можемо» – наголосила Олена Правило, співзасновниця Конгресу Активістів Культури.

Олена Правило

Людмила Ничай, координаторка проектів Конгресу Активістів Культури, розповіла про ідею створення постійнодіючої Мистецької резиденції імені Назара Войтовича: «Назар народився у громаді, саме ця громада виховала людину, яку ми будемо вшановувати. І дуже важливо, щоб громада, у якій він виріс, отримала також свою відзнаку. Мистецька резиденція буде місцем, де відбуватиметься комунікація між людьми, освітні, мистецькі програми.

Ми знаємо, що Назар був художником, навчався у кооперативному торгівельно-економічному коледжі на відділенні дизайну – і ми бачили його роботи. Це прекрасні творчі роботи, які пов’язані з патріотичними темами, і це не завдання з коледжу, це те що у нього було в душі. І ми вважаємо, що актуально зробити саме такий проект і не просто назвати його імям школу, яка і так діяла, а створити щось нове, щось так, що буде призводити до тих змін, за які ми боролися на Майдані.

Людмила Ничай

Подібних проектів в Україні ще немає. Є проекти, які існують у великих містах: Києві, Харкові, Одесі, Львові, але немає такого прецеденту, коли такий проект може відбуватися у малесенькому селі. Тобто ми хочемо внести певний внесок у наше бачення всього народу і розказати про ті цінності, які несла Революція Гідності на міжнародному рівні. Туди будуть запрошуватись і міжнародні митці, – підкреслила  Людмила. – Весь рік будуть проводитись навчальні програми, це дозволить розвивати місцеву молодь і давати їй можливості отримувати лідерські знання, ті, які допоможуть стати відповідальними громадянами нашої країни».

Аліна Свідерська, президентка Кембриджської спільноти України та Мирослава Хартмонд, наукова співробітниця Оксфордського університету, секретарка Клубу випускників Оксфордського університету в Україні, розповіли про тревел-грант імені Богдана Сольчаника.

«Тревел-грант імені Богдана Сольчаника – допомога талановитим вченим України, знайти своє визнання за кордоном. Ми хочемо допомогти юним студентам, аспірантам, викладачам, науковцям, які працюють і роблять якусь наукову роботу в Україні, можливість представити її закордоном. А саме в одних з найкращих університетах світу – Кембриджі та Оксфорді. Ми та ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» готові оплатити поїздку та проживання у Кембриджі та Оксфорді. Науковець має сам собі обрати конференцію, яка йому до вподоби. Це може бути гуманітарна, технічна або якась інша спеціальність. Конкурсна комісія буде відбирати роботи і переможець зможе поїхати. – Говорить Аліна. – Богдан був людиною науки, він випускник Львівського національного університету, він викладав в Українському Католицькому Університеті, він писав надзвичайні вірші. Важко їх було читати без сліз на очах і ми відчували наскільки ця людина була сильною, за цінностями, яка вона була правильною. Він дійсно міг повести за собою дуже багато людей з такими ж правильними цінностями. І це те, що ми хочемо показати за кордоном. Ми хочемо відібрати таких же добрих людей, з добрими цінностями, які зможуть зробити академічний внесок в Україні і за кордоном, щоб ця людина презентувала Україну за кордоном і презентувала тих Героїв Небесної Сотні, щоб люди знали хто був на Майдані, які цінності були відстояні».

Аліна Свідерська

«З роботами Богдана Сольчаника я була знайома, – зазначила Мирослава. – На нього посилаються науковці, професори у вищих навчальних закладах Канади, США, Великої Британії. За своє коротке життя він став автором чисельних наукових статей, взяв участь у багатьох наукових конференціях в Україні, Польщі, Литві та інших країнах. Навіть, організував літню школу з процесів демократизації.

Мирослава Хартмонд

Минулого року я була на 4-х міжнародних наукових конференціях присвячених українській проблематиці, представників українських університетів було дуже мало, їх повинно бути більше і має бути більше з маленьких університетів. Ми повинні чути не тільки періодику, не тільки журналістів, не тільки переклади в зарубіжній пресі того, що відбувається. Нам, дійсно, потрібно формувати науковий канал комунікації із зовнішнім світом. Міжнародна наукова конференція виступає такою платформою. Переможці нашого конкурсу, які поїдуть і візьмуть участь у конференціях в Оксфорді і Кембриджі, будуть представляти собою і своїм науковим доробком Україну. У них буде можливість розвивати наукові звязки з колегами з усього світу».

Микола Ляхович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України,  «Ми хочемо заснувати відзнаку імені Дмитра Максимова для громадських активістів, які сприяють розвитку різних заходів для людей з особливими потребами. Крім того, долучення молоді до заходів молодіжної політики, національно-патріотичного виховання. На жаль, ми зіштовхнулись із певними процедурними моментами: виконавчі органи влади самі не можуть засновувати якісь відзнаки і тому побачили, що потрібно проробити серйозну роботу. Тому для того, щоб започаткувати відомчу відзнаку, потрібно спочатку певний Указ Президента, потім вносяться певні поправки в постанову Кабінету Міністрів про такі відзнаки, і тоді вже держава може повноцінно це щорічно здійснювати. Але, як на мене, така відзнака може залишитися сухою і нецікавою, якщо за нею не стоятимуть громадські активісти і люди пов’язані з даним героєм, ім’я якого маємо вшанувати».

Микола Ляхович

Олександр Волошин, який отримав антикорупційну відзнаку імені Юрія Поправки,  заснована у співпраці із Transparency International. Він працює над створенням матеріалів для ЗМІ, що викривають корупційні дії: «Революція Гідності стала тим каталізатором, який створив нові рушії. В чому я помічаю? Під час роботи зі мною почали зв’язуватись оперативні працівники. Вони дійсно хочуть відкривати провадження, розслідувати і карати винних».

Олександр Волошин


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще