Річниця “Жіночої Сили України”

Сьогодні, 18 вересня, ГО "Жіноча Сила України", яка опікується питаннями допомоги родинам АТО, відзначає свою річницю. Громадський Простір вже писав про діяльність організації. Зібравши представників ...

Дідик Наталія

Любов Єремічева

Сьогодні, 18 вересня, ГО “Жіноча Сила України”, яка опікується питаннями допомоги родинам АТО, відзначає свою річницю. Громадський Простір вже писав про діяльність організації. Зібравши представників з різних куточків країни в Києві, актив ГО провів зустріч для обміну досвідом та визначення нових напрямків діяльності.

Зустріч регіональних представників, а також органів влади, почалась із виконання гімну, а також хвилиною мовчання за тими воїнами, які поклали життя за свободу нашої держави.

Вержиківська Ольга

ЖСУ

ЖСУ

“Наша велика справа, яка починалася із маленької ідеї, має сьогодні результати – сотні звернень, сотні вдячностей від дружин, від матерів, це знайдені люди, це багато переданої допомоги, багато врятованих хлопців, в тому числі і їхніх душ – те, що ми зараз знаємо, після демобілізації це один із моментів, який є надто важливий”, – розпочала зустріч Наталя Дідик, голова організації “Жіноча Сила України”.

“Ми починали збір продуктів біля супермаркету. Збирали, збирали – передавали через хлопців, через дівчат, хто їхав, бачили як бабусі і дідусі передавали пачку гречки, кажуть: “Я собі тут ще куплю, а йому там треба”. Дивишся – і сльози йдуть. Дивишся, як люди останні копійки з пенсії віддають, ти розумієш, що люди допомагають і ця держава непереможна. І коли ми почали зіштовхуватися з однаковими питаннями від жінок, від матерів, від дружин – допомогти знайти сина чи чоловіка, допомогти з якимись документами, почали телефонувати один одному з тих, кого ми знаємо, ми зрозуміли, що в нас є приблизно однакові питання, і виникла ініціатива створити саме Жіночу Силу України. Звісно, у нас є чоловіки, які нам допомагають – у волонтерській діяльності, консультаційній, без них ми нікуди і назва не обмежує діяльність саму по собі. Але, разом з тим, так сталося, що багато жінок по Україні, волонтерів, матерів, дружин долучилися до цієї діяльності, за що величезна вдячність. Іноді ми навіть не знаємо тих людей, які допомагають, підключаються, і теж діють від Жіночої Сили України. Це теж приємно, це значить, що ми щось робимо дуже правильно”, – зазначила Наталя.

Коментар Наталі Дідик Громадському Простору (Що змінилося за рік?):

“Оцю первинну психологічну допомогу можуть надавати будь-які люди один одному – вміти вислухати, і вміти співпереживати, – то, власне, ми всі по трошку психологи, тому що ми можемо це робити просто так у побуті. Звісно, якщо випадки складні, там потрібна професійна допомога, але така первинна психологічна допомога – це можу робити я, ви, хто завгодно”, – поділилась досвідом координаторка напрямку психотерапевтичної реабілітації Ольга Вержиківська.

Коментар Ольги Вержиківської Громадському Простору (Що змінилося за рік?):

Подальший процес зустрічі відбувався у форматі запитань та відповідей, спільного пошуку рішень на наболілі питання волонтерів, як-то допомога вдовам – що саме мають право очікувати жінки від держави, психологічна допомога безпосередньо на фронті, пільги та оформлення пенсії бійцям, коли відповідальність за забезпечення армії візьме на себе держава із волонтерських плечей, забезпечення належного лікування воїнів, гідне ставлення та повага до захисників держави з боку суспільства.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще

  • http://2show.com.ua Oles

    @ChangeTip, send $20!

    25% відсотків автору Любов Єремічева

    75% передайте, будь ласка, в ГО “Жіноча Сила України”