Інфікувати вірусом “ДЕ НЕ ДЕ” все більшу кількість дослідників – учасники нового мистецького руху

15 грудня 2016 року в Українському кризовому медіацентрі відбулась презентація експедицій мистецького руху "ДЕ НЕ ДЕ". "Ініціатива виникла на початку цього року, - розповідає Ольга Гончар. - ...

ДЕ НЕ ДЕ, Гончар, Моляр, Долгий

Віталій Ніщименко

15 грудня 2016 року в Українському кризовому медіацентрі відбулась презентація експедицій мистецького руху “ДЕ НЕ ДЕ”. “Ініціатива виникла на початку цього року, - розповідає Ольга Гончар. – збираємось групками митців, експертів, діячів сфери культури і вирушаємо у регіони із метою дослідження цих місць. Кожен із учасників використовував свій творчий метод, якось досліджував свою власну тему. Всі матеріали експедиції зібрані на сторінці у facebook, яка називається “DE NE DE“, а також під хеш-тегами #любитазнайсвійріднийкрай та #denede.

Цю ідею підхопили і вже почались з’ялятися інші фотографії під цими тегами. Один із аспектів, які ми виявили завдяки нашій діяльності і вриванням у міста, ми актуалізували деякі об’єкти, які (можливо) не були такими цікавими для місцевих. Тобто ми у якомусь сенсі робили їх цікавими насамперед для тих, хто живе у цих містах. За цей час нами було “відфланеровано” такі міста як Лубни, Шостка, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Новогород-Сіверський, Переяслав-Хмельницький, Попасна, Орбіта, Херсон, Гола Пристань, Олешки (колишній Цюрупинськ). Тобто географія цього проекту є досить спонтанною, але ми плануємо у майбутньому відвідувати ще міста.

15319165_354386684929430_7387605219242874213_n

Ми вважаємо, що це дуже гарний приклад децентралізації культурних процесів, що є надзвичайно важливим і цікавим на сьогодні. Тому що потрібно їздити, досліджувати і, як говорять багато досліджень, що українці не виїжджають за межі своїх міст і сіл, а от ми виїжджаємо досліджуємо і сподіваємось інфікувати вірусом “ДЕ НЕ ДЕ” все більшу кількість митців, дослідників і надалі інформувати про цікавості нашої країни”.

Більше про експедиції та методи дослідження розповідають учасники самоорганізованого мистецького руху “ДЕ НЕ ДЕ”: Євгенія Моляр та Олександр Долгий у відео:


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом

Олександра Матвійчук: громадяни, які усвідомлюють свою роль — величезна рушійна сила

Юлія Євпак: еліта — завжди актив, вона та, хто рятує країну, коли зле

Волонтер Михайло Шелеп: менші збори в меншому колі людей — ефективніші

Ініціативи Степаня: залучаємо можливості, які дають поштовх діяти та змінювати життя молоді на краще