Російська правозихисниця Жанна Нємцова передасть на допомогу українцям частину коштів з отриманої нею польської Премії Солідарності*. Проект підтримки родин загиблих героїв Небесної Сотні буде представлений на прес-конференції в середу, 22 червня, об 11:30, у прес-центрі Українського кризового медіа-центру.
У 2015 році донька вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова Жанна отримала польську Премію Солідарності імені Леха Валенси. На церемонії вручення вона заявила, що передає частину коштів на благодійні проекти в Україні.
Тогоріч фінансову підтримку вже отримали 187 родин Героїв Небесної Сотні, загиблих на сході України медиків і журналістів та багатодітних. Гроші на це виділив Мустафа Джемілєв, лідер кримських татар, із Премії Солідарності, лауреатом якої він став у 2014 році.
Цього року проект з підтримки родин загиблих героїв стартував 1 червня 2016 р. і буде реалізований громадською організацією «КримSOS» у співпраці з польським Фондом “Освіта для демократії” до 30 листопада 2016 р. Проект передбачає:
- виплати пожертв сім’ям «Небесної сотні», сім’ям медиків та журналістів, які загинули на Сході України, та сім’ям загиблих на сході захисників України, в яких виховуються троє і більше дітей;
- надання юридичної підтримки вище названим сім’ям;
- організацію круглого столу, що підніме тему культури пам’яті про Революцію Гідності.
На прес-конференції 22 червня буде оприлюднене звернення Жанни Нємцової (формат уточнюється). Також про проект розкажуть:
- Кжиштоф Становський, Президент Фонду Міжнародної Солідарності;
- Мартина Боґачик, заступник голови правління Фонду «Освіта для демократії»;
- Таміла Ташева, засновник і координатор громадської ініціативи «КримSOS»;
- Ігор Гурик, голова громадської організації «Родини Героїв Небесної Сотні», батько Героя Небесної Сотні Романа Гурика.
Дата: 22 червня 2016 р.
Час: 11:30
Місце: м. Київ, вул. Хрещатик, 2, прес-центр УКМЦ
Проект реалізується громадською організацією «КримSOS» за підтримки Фонду «Освіта для демократії» та Фонду «Бориса Нємцова».
*Премія Солідарності заснована польським Міністерством закордонних справ і фондом Леха Валенси і присуджується за видатну діяльність в ім’я просування і захисту демократії та громадянських свобод. Лауреат отримує статуетку і мільйон євро, більшу частину якого він має витратити на підтримку демократії.
**
Громадська ініціатива «КримSOS» створена 27 лютого 2014 як Facebook-сторінка для оперативного та об’єктивного висвітлення подій, які відбувалися в Криму. Незабаром організація стала надавати допомогу внутрішньо переміщеними особам із Криму та східної України. З липня 2014 КримSOS став виконавчим партнером Агентства ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові, Україні. КримSOS має представництва в Києві, Львові та Херсоні. Організація надає гуманітарну та юридичну допомогу переселенцям, інформує про події в Криму, займається програмами соціальної адаптації, розвитком місцевих громад переселенців, адвокаційними проектами, супроводом судових справ вимушено переміщених осіб.
За час існування організація КримSOS надала гуманітарну допомогу на суму понад 6 млн грн, пряму і непряму допомогу отримали понад 180 000 чоловік, консультацій надано більше 90 000, з них третина – юридичного характеру.
Особливе місце в роботі громадської організації посідає «кримське питання». Постійно ведеться адвокаційна робота питань, які стосуються Криму, проводиться моніторинг ситуації в Криму, в тому числі і у контексті захисту прав людини. У травні 2015 в організації був створений інформаційний центр «QirimInfo», завдання якого – повернути інтерес української та світової громадськості до ситуації в Криму і до проблем кримчан.