Проект «Громадська школа дієвих практик ЄС» організовується Інститутом Європейської Політики (Берлін, Німеччина) та Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів, Україна) за підтримки Федерального Закордонного Офісу Німеччини.
Навчальні серії: залучення НУО до процесу впровадження Угоди про Асоціацію України з ЄС
Мета проекту – сприяти зміцненню потенціалу українських організацій громадянського суспільства в контексті реалізації Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною (в т.ч. розбудови Поглибленої та Всеохоплюючої Зони Вільної Торгівлі) для надання змоги зацікавленим учасникам проекту впливати на процеси в даній сфері.
В рамках проекту планується відібрати 25 представників неурядових громадських організацій з 8 областей України (Житомирської, Київської, Чернігівської, Полтавської, Харківської, Сумської, Луганської, Донецької). Вони візьмуть участь у трьох семінарах, присвячених реалізації Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною / Поглибленої та Всеохоплюючої Зони Вільної Торгівлі (УА/ПВЗВТ) та спрямованих на посилення спроможності організацій-учасників у наступних напрямках:
– зміст та наслідки впровадження УА/ПВЗВТ;
– інструменти моніторингу та впливу на процес реалізації УА/ПВЗВТ;
– мережування та посилення інституційної спроможності;
– менеджмент комунікацій з громадськістю («Public Communication Management»);
– фандрейзінг та ознайомлення з «Європейським інструментом сусідства» («European Neighbourhood Instrument»);
– розробка стратегії моніторингу та проектних ідей для підвищення ефективності/контролю/прозорості процесу реалізації УА/ПВЗВТ в Україні.
Семінари будуть проведені у м. Чернігові за наступним орієнтовним планом-графіком:
Перший семінар: «ЄС як на долоні – як Угода про Асоціацію може працювати на Вас». Період проведення: 21 – 24 вересня 2015 року. Теми семінару:
– правда про Угоду про Асоціацію ЄС з Україною: міфи і факти про поточні процеси і завдання у майбутньому;
– Асоціація з ЄС: ключові терміни та інструменти;
– введення та короткий огляд Угоди про Асоціацію;
– основи ПВЗВТ для ОГС України;
– підготовка ОГС до їх ключової участі у процесі впровадження УА.
Другий та третій семінари будуть проведені у періоди 16 – 19 листопада 2015 року та 18 – 21 січня 2016 року.
Вимоги до учасників:
– До участі у проекті допускаються особи віком від 18 років.
– Заявники мають бути зацікавлені та володіти інформацією у сфері імплементації Угоди про Асоціацію між Європейським Союзом та Україною / Поглибленої та Всеохоплюючої Зони Вільної Торгівлі (УА/ПВЗВТ). Досвід моніторингу процесів в даній сфері вітається.
– Заявники мають володіти базовим рівнем знання англійської мови (мінімум: здатність читати та розуміти тексти, викладені англійською мовою).
– Заявник має бути членом організації громадянського суспільства, що зареєстрована в одній із перелічених областей України: Житомирській, Київській, Чернігівській, Полтавській, Харківській, Сумській, Луганській, Донецькій (для підтвердження цього до заявки має бути додано свідоцтво про реєстрацію організації громадянського суспільства, яку учасник представлятиме у проекті).
Для участі у відборі до проекту потрібно подати заяву за формою, що наведена за посиланням.
Відібрані учасники автоматично будуть запрошені до участі у першому семінарі проекту, що відбудеться у м. Чернігові з 21 по 24 вересня 2015 року. Проект програми семінару можна завантажити за посиланням.
Заявки на участь у проекті приймаються до 9 вересня 2015 року.
Результати відбору будуть повідомлені до 11 вересня 2015 року.
Контактна інформація: Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, вул. Мстиславська, 14, офіс 11, Чернігів, Україна, 14000, тел. +38 046 277 7847, www.pfirs.org
Контактна особа: менеджер Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень – Максим Корявець, тел.: +38 063 57 94 655, e-mail: [email protected]
Джерело : Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень