Відкритий концерт та фотовиставка NeverMore 68 на підтримку України в Празі

Початок: 21.08.2022 о 17:00
Закінчення: 21.08.2022 о 22:00
Адреса: Прага, Czech Republic
Місце: Прага, Výstaviště, перед Промисловим палацом

Завершено

NeverMore 68 cover
Відкритий концерт та фотовиставка NeverMore 68 на підтримку України в Празі

Прага згадає окупацію 1968 року концертом на підтримку України 21 серпня. У програмі інді-гурт Brunettes Shoot Blondes, який наразі волонтерить для перемоги на передовій 

21 серпня 2022 року виповниться 54 роки, відколи на тодішню Чехословаччину напали війська Варшавського договору та насильно її окупували. Цьогоріч ці події, окрім щорічних пам’ятних заходів, згадають благодійним концертом NeverMore 68 (укр. Ніколи більше 68) на Výstaviště у Празі. Цей концерт підкреслить паралель із російською окупацією України. Зібрані кошти спрямують на підтримку України. Відвідувачі також побачать виставку, яка об’єднує фото часів окупації Чехословаччини та сучасного вторгнення в Україну.

Хедлайнером концерту буде відомий український інді-гурт Brunettes Shoot Blondes. Під час війни музиканти різними способами підтримують свободу країни: займаються волонтерством та долучаються до інформаційної боротьби. 

“Головними мотивами концерту NeverMore 68 є вшанування річниці окупації 1968 року та паралель з російською окупацією України. Небагато націй та країн мають схожий болісний досвід відносин із Росією, як тодішня Чехословаччина та сучасна Україна. На обидві країни напала Росія з дуже подібних причин, через їхнє бажання наблизитися до демократичного західного світу. Так само як серпнева окупація Чехословаччини прийшла після Празької весни, лютневий напад Росії на Україну стався після багаторічних зусиль наблизитися до ЄС. Саме в річницю нашої окупації чеський народ ще сильніше усвідомлює цю аналогію та захоче висловити підтримку українцям”, – розповідає драматургиня Výstaviště Барбора Шубртова/Barbora Šubrtová, яка стоїть за концепцією благодійного концерту. 

Для гостей буде відкрита фотовиставка. Вона включає серію знімків Вацлава Бердиха з серпневої окупації Чехословаччини та роботи фотографів Віри Бланш та Едуарда Крижанівського під час російського вторгнення в Україну. Також 21 серпня кожен може долучитися до забігу на підтримку України, який почнеться о 12:00. 

Вхід є вільним для всіх охочих. Гості можуть підтримати українців під час війни і зробити добровільний внесок через Посольство України завдяки QR кодам, які будуть розміщені на місці проведення заходу – Прага, Výstaviště, перед Промисловим палацом.

Більше деталей на сторінці Фейсбук події