Відкриття навчальної програми Association Lab (для розробки проектів на тему Асоціації з ЄС)

Початок: 03.07.2018 о 09:30
Закінчення: 03.07.2018 о 13:00
Адреса: вул. Велика Васильківська, 5 , Київ, Україна
Місце: FEDORIV Hub (ТРЦ «Арена Сіті», 5 поверх)

Завершено

EZ_GIZ_organisator
Відкриття навчальної програми Association Lab (для розробки проектів на тему Асоціації з ЄС)

3 липня GIZ з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки 1991 Open Data Incubator відкривають EU Association Lab — навчальну лабораторію для проектів, що сприятимуть імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС.

Повна назва EU Association Lab — Лабораторія проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це конкурсна програма, націлена на реалізацію нових ідей, що допоможуть втілити в життя Угоду про асоціацію. Програма проводиться за підтримки Федерального уряду Німеччини.

Відкриття програми

3 липня о 9:30 у FEDORIV Hub (вул. Велика Васильківська, 5, ТРЦ «Арена Сіті», 5 поверх) розпочнеться урочисте відкриття EU Association Lab. Учасники заходу — представники центральних органів виконавчої влади України, експерти в галузі ЄС, представники громадянського суспільства та міжнародних організацій.

Розклад:

09:30 – Реєстрація та кава

10:00 – Вітальне слово

Себастіан Кноке (Sebastian Knoke),  перший секретар, відділ економіки, Посольство Німеччини в Україні

Ольга Стефанішина, директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Анне Берчіо (Anne Bercio), старший радник з питань асоціації Україна-ЄС, GIZ

10:30Презентація програми «EU Association Lab». Оголошення конкурсу

Тетяна Венцель, радник програми «EU Association Lab», GIZ

10:50 – Інновації, як інструмент посилення державного управління

Денис Гурський, засновник 1991 Open Data Incubator та ГО SocialBoost

11:15 – Запитання та відповіді (за участю всіх спікерів)

11:45 – Заключне слово

12:00 – 13:00 – Спілкування та бранч

 Модерація: Євгенія Клепа, виконавчий директор 1991 Open Data Incubator

Про програму EU Association Lab

Лабораторія проектів для імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (EU Association Lab) — це конкурсна програма нових ідей, покликаних надати імпульс для реалізації угоди.

Програма триватиме 6 місяців. Над проектами працюватимуть фахівці з українських міністерств спільно з представниками органів державного управління, бізнесу та громадянського суспільства.

Завдання Лабораторії — знайти рішення, що допоможуть фахівцям міністерств, відповідальних за реалізацію Угоди про асоціацію, втілити цю угоду в життя.

Лабораторію EU Association Lab створено спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та GIZ. Вона є складовим компонентом проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна — ЄС», який фінансується Федеральним урядом Німеччини. 

Хто і як може подати заявку

Заявки приймаються з 3 липня. Необхідно заповнити форму на веб-сторінці www.eulab.com.ua, стисло описавши ідею продукту: яку проблему вона вирішує та в який спосіб. Виконання має бути реалістичним з технічної та фінансової точки зору. Для участі в конкурсі не обов’язково мати готовий продукт, але кінцевою метою програми є створення саме конкретних продуктів.

Кожен проект повинен мати команду від 5 до 15 осіб. Рекомендується запросити до команди фахівця з іншого відділу, міністерства або установи. Також варто залучити до команди представника бізнесу або громадянського суспільства, якого стосуватимуться результати роботи. У разі необхідності додаткових учасників, команди матимуть нагоду залучити їх у день відбору проектних ідей.

Журі обиратиме за такими критеріями:

 1. Внесок до імплементації Угоди про Асоціацію (20%).
 2. Актуальність теми (20%).
 3. Конкретний продукт (20%).
 4. Співпраця з представниками інших органів та установ (20%).
 5. Потенціал для реалізації у коротко- та середньостроковій перспективі (20%).

Що отримають команди-учасники Лабораторії

 • Коучинг з новітніх методик менеджменту від експертів з України та ЄС.
 • Методичну та технічну підтримку: інтерактивні тренінги, робочі сесії з європейськими колегами.
 • Можливість налагодити контакт з фахівцями та керівниками у конкретній галузі.
 • Допомогу з PR та комунікаціями, спрямованими на пошук підтримки з боку Уряду України та міжнародних партнерів.
 • Приміщення для робочих зустрічей команди.

Ключові етапи програми EU Association Lab

 • 3 липня — захід з нагоди офіційного старту програми та початок подання заявок. Під час заходу буде оголошено 5 пріоритетних тем.
 • Липень – серпень — прийом заявок та відбір кращих ідей. Визначення 10–15 команд-півфіналістів. Ці команди будуть запрошені до наступного етапу відбору, під час якого доопрацюють ідеї і представлять їх Урядовому офісу. Журі визначить 4–5 команд-фіналістів, учасників 6-місячної програми.
 • Вересень — стартовий тренінг для команд-фіналістів (2 дні). Початок роботи над прототипами продуктів.
 • Вересень – лютий — семінари і тренінги для команд. Регулярність, кількість та формат залежать від ідеї (сумарно до 30 днів). Дві зустрічі для обговорення проміжних результатів з Урядовим офісом.
 • Лютий/березень — демо-день за участі представників Уряду України, міжнародних партнерів, бізнесу та громадянського суспільства. Голосування за команду-переможця.

Після завершення роботи Лабораторії пілотний продукт повинен бути готовим до реалізації. При цьому у команд буде можливість тестувати пілотну версію ще кілька місяців і вносити необхідні зміни. Є вірогідність, що деяким продуктам знадобиться додаткова політична, технічна та/або фінансова підтримка. Її можна буде залучити, представивши проект у рамках демо-дня.

Для додаткової інформації про програму — [email protected] (контактна особа — Тетяна Венцель).

Контактні дані для акредитації медіа: [email protected] або +38 (050) 442-57-24 (Ольга Бойко).

Програма EU Association Lab втілюється у рамках проекту «Консультаційний фонд підтримки асоціації Україна-ЄС», який виконує GIZ на замовлення Федерального уряду Німеччини.

  

Довідка:

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток. Крім того, німецька співпраця охоплює запобігання ВІЛ/СНІДу, а також подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.