З 25 липня над Києвом стоїть смог. Останнім часом це явище спостерігається у місті все частіше. Його причина — не пожежі на торфовищах, лісах чи нафтобазі, а міське забруднення. У Києві нема великих хімічних чи металургійних заводів – причиною смогу є автомобілі.
Забруднення повітря діоксидом азоту перевищує у місті граничну норму у 4-5 разів, забруднення формальдегідом — у 3-4 рази. Ми підкреслюємо, що навіть коли смогу в Києві немає, рівень забруднення міського середовища все одно критично перевищує норму, а отже питання міської екології має нас турбувати не раз на рік під час аномальної спеки, а у системний і стратегічний спосіб.
За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, від спричинених забрудненням довкілля хворіб щороку на планеті помирає більше людей, ніж від малярії та ВІЛу разом узятих. Якщо викиди й далі зростатимуть у нинішньому темпі, загальна кількість смертей у світі, спричинених смогом, може подвоїтися й досягти шести мільйонів на рік до 2050 року.
На жаль, Київська міська державна адміністрація не має стратегічного бачення вирішення екологічних проблем та адаптації міста до кліматичних змін. Точкові заходи не допоможуть Києву, якщо місто не змінить транспортні пріоритети та не почне рухатися в правильному напрямку — збалансованої (сталої) мобільності.
Представники й представниці неурядових організацій, міські активіст(к)м та активістк(к)и кліматичного руху, експерт(к)и в галузі управління містом зберуться разом аби проаналізувати ситуацію із забрудненням повітря в Києві та розробити спільний план дій для екологічного майбутнього Києва.
Реєстрація. Для участі у дискусії просимо зареєструватися.
Спікери
- Марина Блудша, Асоціація велосипедистів Києва
- Іван Вербицький, Аналітичний центр CEDOS/інтернет-журнал про місто Mistosite
- Володимир Висоцький, координатор ініціатив з соціальної реінтеграції осіб похилого віку та розвитку місцевих громад, директор БФ “Єврейсько-Українська Соціальна Ініціатива”
- Марія Сторчило, Національний екологічний центр України
Модерує Юлія Попова, координаторка програми “Сприяння демократії” Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні
Питання до обговорення
- Яким є стан довкілля у Києві? Чим зумовлений смог?
- Як на стан довкілля впливає транспортна політика КМДА?
- Чи є дії КМДА щодо вирішення екологічних проблем міста дієвими? Чи складаються вони у довготривалу стратегію сталого міського розвитку?
- Що робити міським активістам та недержавним організаціям для того, аби з’явилася системність у вирішення екологічних проблем?
План заходу
Час: 11:00 – 13:30, 3 серпня 2016
Місце: Український кризовий медіа-центр, Український дім, Хрещатик, 2
11: 00 – 12:30 – Брифінг, прес-зала УКМЦ
- Вітальне слово модератора (5 хвилин)
- Виступи спікерів (по 10 хвилин) і дискусія (20 хвилин)
Перерва (10 хвилин)
12:30 – 13:30 – Експертне обговорення спільного порядку денного, лаунж-зона УКМЦ
- Загальна дискусія (60 хвилин)
- Підсумки (до 10 хвилин)
Організатори: Аналітичний центр CEDOS, інтернет-журнал про місто Mistosite, Асоціація велосипедистів Києва, Національний екологічний центр України, Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.