Вечір читань просто неба “Поезія з війни”

Початок: 10.07.2020 о 19:00
Закінчення: 10.07.2020 о 20:00
Адреса: алея Героїв Небесної Сотні, 3-5, Київ,
Місце: виставково-освітній простір “М³: Майдан. Меморіал. Музей”

Завершено

2020_07_02_Поезія-війни_site_prew
Вечір читань просто неба “Поезія з війни”

У всіх війнах поперед війська йдуть поети і музиканти. Іноді трапляється так, що воїни є одночасно й поетами. Історії різні – часом поети йдуть у військо, а трапляється, що військові вперше в житті беруться за ручку (чи то пак, клавіатуру смартфону), аби вилити пережите у поетичних рядках.

10 липня о 19:00 у центрі Києва ті, хто буває на передовій, читатимуть свої вірші. Хтось із них воював, хтось зупиняв кровотечі, хтось споряджав бійців, а хтось – сповіщав і висвітлював. А головне, всі вони змогли вдихнути масиви своїх переживань – у творчість.

Національний Музей Революції Гідності вже другий рік поспіль організовує читання “Поезія з війни”. Цьогоріч вони відбудуться у виставково-освітньому просторі просто неба “М³: Майдан. Меморіал. Музей” (Куб), розташованому за адресою алея Героїв Небесної Сотні, 3–5 на місці будівництва Музею Свободи – Музею Майдану.

Свої тексти читатимуть: 

  • Олена Герасим’юк, письменниця, авторка книжок “Глухота”, “Розстрільний Календар”, “Тюремна Пісня”, громадська активістка, доброволиця медичного батальйону “Госпітальєри” УДА;
  • Ія Ківа, поетка, перекладачка, журналістка, членкиня Pen Ukraine, переселенка з Донбасу, авторка поетичних збірок “Подальше от рая” і “Перша сторінка зими”; 
  • Андрій Кириченко, майор ЗСУ, учасник війни на сході, поет, член НСПУ, автор поетичної збірки “От така війна”;
  • Назар Розлуцький, поет, учасник російсько-української війни, автор книги “Нотатник мобілізованого”.

Українська поезія війни має свою історію – від балад і дум, козацьких пісень, пісень стрілецьких і повстанських до текстів війни сучасної. Адже на кожну війну припадає відповідна кількість віршів та пісень. 

Яка вона, поезія сучасної війни? Приходьте, і дізнаєтеся!

Модерує поетичний вечір Северин Наливайко – працівник Національного музею Революції Гідності, журналіст.

Вхід вільний. Але необхідно обов’язково зареєструватися, щоб організатори могли безпечно й комфортно розмістити  відвідувачів.

Слідкуйте за наближенням події в мережі Facebook

2020_07_02_Поезія-війни_FB_event

Плануючи візит до нас, пам’ятайте, що слід дотримуватися правил, які допоможуть зберегти наше з вами здоров’я! Отже:

  • Необхідно вдягнути захисну маску, що закриває ніс і рот.
  • Дотримуватися дистанції у 1,5 метри.
  • Перед відвідуванням простору пройти температурний скринінг. Особам, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2°С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено.

Куб – так називають наш вуличний виставково-освітній простір “М³: Майдан. Меморіал. Музей” на місці будівництва Музею Майдану.

Маємо гарну новину – у теплий сезон працюємо не лише у форматі галереї, а й відкритої платформи для зустрічей, презентацій та ініціатив! Тепер відвідувачі самі зможуть проводити власні івенти на нашій платформі. З умовами подачі заявок ознайомтеся за посиланням