Вебінар «Викладацька робота: простір для представлення різноманіття»

Початок: 30.07.2020 о 16:00
Закінчення: 30.07.2020 о 17:30
Адреса: Україна,
Місце: онлайн
ГО “Вектор прав людини”
Телефон: +380 (50) 411-20-47
E-mail: [email protected]

Завершено

Викладацька робота_ простір для представлення різноманіття (1)
Вебінар «Викладацька робота: простір для представлення різноманіття»

Вебінар «Викладацька робота: простір для представлення різноманіття»

30 липня, 16:00

Безкоштовний вебінар за цією темою проходитиме онлайн 30 липня 2020 року, з 16:00 до 17:30. До участі запрошуються викладачі і викладачки закладів вищої освіти, але впевнені, що ця тема буде цікава й самим студентам і студенткам та усім, хто дотичний до сфери освіти чи цікавиться питаннями культурного різноманіття, запобігання дискримінації.

Наша мета – розкрити роль викладачів/ок в утвердженні цінності різноманіття в університетському житті – як під час аудиторних занять, так і поза ними. Особлива увага буде приділена формуванню поваги до різноманітності у процесі підготовки майбутніх юристів/ок.

Питання, які попередньо планується висвітлити:

  • Чому отримання вищої освіти має базуватися на повазі до різноманітності й формувати таку повагу в учасників/ць навчального процесу?
  • Як пов’язані між собою повага до різноманітності й права людини?
  • Чи може існувати демократичне суспільство без формування поваги до різноманітності?
  • Як право може і має сприяти повазі до різноманітності? Яким є досвід інших держав щодо запровадження юридичних стандартів поваги до різноманітності у вищій освіті?
  • Чи є допустимим використання квот для забезпечення поваги до різноманітності у вищій освіті?
  • Якими є політики забезпечення поваги до різноманітності у вищих навчальних закладах Україні, країн ЄС, США, Канади?
  • Які неформалізовані інструменти забезпечення поваги до різноманітності можна використовувати ви у своїй викладацькій роботі?
  • Які навички є корисними для викладачів і викладачок для виявлення бар’єрів у забезпеченні поваги до різноманітності у своїй викладацькій роботі та їх подолання?
  • Як розробити навчальний план так, щоб він враховував різноманіття та заохочував його?

Спікерка вебінару – Олена Уварова, кандидатка юридичних наук, голова Міжнародної лабораторії з бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, викладачка кафедри теорії і філософії права. Фулбрайтівська стипендіатка 2019-2020. Є членкинею редакційної колегії «Філософії права і загальної теорії права». Є розробницею курсів «Гендерні студії для студентів і студенток юридичних ВНЗ», «Бізнес і прав людини», «Толерантність у перехідних суспільствах», «Права людини» та ін. Олена є національною консультанткою проєктів Ради Європи, UN Women in Ukraine, USAID. Входить до Правління Глобальної асоціації з бізнесу і прав людини.

Модеруватиме вебінар Назарій Боярський, член правління ГО «Вектор прав людини», експерт Коаліції з протидії дискримінації в Україні, член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи.

Реєструйтеся на вебінар до 29 липня за посиланням та одразу ставте питання за темою нашого онлайн-заходу, які цікавлять особисто вас. Під час реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю інформацію. Посилання для входу у вебінарну кімнату буде надіслано після реєстрації. Під час вебінару важливо мати доступ до швидкісного інтернету та підключатись до нього з ноутбука чи комп’ютера (в разі підключення через смартфон буде нечитабельним зміст презентації, що транслюватиметься). Усі учасники/ці вебінару безкоштовно отримають сертифікати про участь. Чекаємо вас на вебінарі!

Вебінар організовується ГО «Вектор прав людини» за підтримки БФ “Гендер Зед” та фонду “Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє” (EVZ).

З усіх додаткових питань можете звертатися на електронну скриньку [email protected]  

Приєднуйтесь до фейсбук-події вебінару: facebook.

Ми у соцмережах:

 

Для довідки:

ГО «Вектор прав людини» — правозахисна організація. Головна мета – реалізація та захист основоположних свобод, прав людини шляхом сприяння практичному виконанню норм і принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною, та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини й основоположних свобод.

Наші основні два напрями діяльності:

1) «Суд людською мовою» — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів/ок, IT-спеціалістів/ок і професійних юристів/ок.
2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів/ок юридичних і журналістських спеціальностей.