Запрошуємо вас 7 грудня (четвер) о 15.00 взяти участь у вебінарі на тему «Простою мовою про децентралізацію». Захід проведе тренер-консультант з розвитку громад, член правління ГО «Точка доступу» Альона Доля. Під час вебінару ви дізнаєтесь про суть процесу децентралізації; результати та виклики, які існують на сьогоднішній день; роль громадськості у впровадженні реформи.
Усіх бажаючих просимо зареєструватись за посиланням: https://goo.gl/CwvR2X
Після проходження реєстрації Ви отримаєте посилання на кабінет вебінару, що знаходиться в кінці гугл-форми.
З 2014 року в Україні триває реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Та, на жаль, за 3 роки впровадження відповідних змін, більшість громадян не зовсім розуміє, що це за реформа, і який вплив вона має на якість повсякденного життя мешканців кожного села, селища чи міста. Підтвердженням цієї ситуації є результати загальнонаціонального опитуванням населення, яке проводилося у червні 2017 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.
Згідно з отриманими даними, добре знають про цю реформу 20% (у серпні 2016 р. таких було 12%), щось чули – 62% (у 2016 р. – 54%), про процес добровільного об’єднання громад щось чули 56% опитаних. 55,6 % громадян нічого не чули про те, чи бере участь їх місто/селище/село у процесі добровільного об’єднання.
На фоні ситуації, що склалась, представники громадянського суспільства мають сфокусувати більшу увагу в своїй роботі на покращенні поінформованості населення відносно реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Бо від цього залежить можливість людей впливати на розвиток своєї громади, представляти власні інтереси на локальному рівні, просувати зміни, а також – брати участь в роботі ОМС.
Аби покращити рівень обізнаності громадських діячів, представників ініціативних груп, активістів, запрошуємо вас взяти участь у вебінарі, який відбудеться 7 грудня о 15.00.
***
Вебінар проходить в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні. Загальноукраїнське адміністрування здійснює ГО «Центр «Жіночі перспективи». У Донецькій та Луганській областях адміністратором проекту виступає ДОО ВГО «Комітет виборців України».
Технічну можливість проведення вебінару надає ІСАР “Єднання”.