З 15 по 30 січня у Києві, в приміщенні America House за адресою: вул. Пимоненка, 6, відбудеться виставка фото, виконаних учасниками фототабору National Geographic-Україна для молодих переселенців. Фототабір працював у Харкові 5-10 липня 2015 року за підтримки Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID).
На виставці представлені 50 з кількох тисяч знімків, зроблених молодими учасниками табору. На фото, що експонуються, – люди, які розповідали свої історії таким, як вони, переселенцям. Моменти життя, зафіксовані фотоаматорами. Протягом осені та зими 2015 року фотовиставка експонувалася у семи містах України: Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Одесі, Сєвєродонецьку, Слав’янську, Львові.
Відкриття виставки у Києві та прийом на її честь почнуться 15 січня о 13.00. Автори фото зустрінуться з відвідувачами, розкажуть про свою роботу під час фототабору. Також відбудеться презентація вибраних авторами фоторобіт, які було зроблено під час фототабору, але вони не увійшли до експозиції (з 14.00 до 15.00).
З 15.00 до 16.00 – дискусія “Фотографії, що змінюють долі”. Автор робіт представить фотографії, які було зроблено поза межами фототабору та мали доленосне значення для їх героїв.
16.00 – 17.00 – фотоінсталяція робіт, які не увійшли до виставки (повна версія).
16 січня з 14.00 до 17.00 відбудеться майстер-клас “Робота фотографа в умовах конфлікту”, який проведуть професійні фотографи Юлія Кочетова та Зорій Файн.
Майстер-клас проводиться за підтримки проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) у партнерстві з МГО “Інститут регіональної преси та інформації”. Для участі у майстер-класі, будь ласка, заповніть реєстраційну форму https://goo.gl/TxMepX.
Час роботи виставки у Києві:
вівторок-п’ятниця – 12:00–21:00
субота – 10:00–18:00.
Неділя, понеділок – вихідні.
Звертаємо увагу: усі бажаючі відвідати фотовиставку повинні мати при собі посвідчення особи або членську картку America House.
Детальніше про фототабір у Харкові.
Майже тиждень 20 юнаків та дівчат – вимушені переселенці з Криму й Донбасу, які зараз живуть в інших містах України, – практикувалися розповідати історії переселенців через фотографії та статті у фототаборі National Geographic – Україна. Оповідати мовою фото молодь вчили досвідчені фотографи журналу National Geographic. Учасники проекту віком від 17 до 30 років були зосреджені на проблемах вимушених переселенців, які не зі своєї волі покинули власні домівки і тепер мають починати все майже відпочатку. Шестиденний тренінг-практикум вчив аматорів засобам документування реальності свого життя – життя людей, що потерпіли внаслідок конфлікту на території власної країни. Тренінг поєднав у собі навчальні сесії та практичні фотозйомки в місцях поселення вимушених переселенців.
Фотовиставка та молодіжний фототабір National Geographic стали можливими завдяки підтримці проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри» Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) у партнерстві з Інститутом регіональної преси та інформації (Харків) та організацією Vision Workshops (США).