UkraineLab: Які організації ефективні в умовах війни?

Початок: 01.06.2022 о 14:00
Закінчення: 03.06.2022 о 18:00
Адреса:
Місце: онлайн
Інша Освіта, Європейська комісія

Завершено

UkraineLab 2022 Group cover (1)
UkraineLab: Які організації ефективні в умовах війни?

1–3 червня, 2022 року

online

Пройшло більше двох місяців роботи громадських, культурних та соціальних організацій в умовах повномасштабної війни із зміною фокусу діяльності, з набуттям нових навичок та з оновленими пріоритетами. Час проаналізувати та дати чесну відповідь, які інституційні форми більше не працюють, а які мають змінитися або зникнути.

З цими думками Інша Освіта вирішила відновити формат UkraineLab у вигляді  гібридного онлайн-форуму, що поєднує фронтальні та горизонтальні формати роботи. Метою оновленого форуму UkraineLab є спільна рефлексія та аналіз діяльності громадських організацій та інституцій у перші місяці повномасштабної війни – прискіпливий погляд на ефективність існуючих інституційних форм, дослідження чинників, що допомагають бути ефективними у часи війни та криз, а також формування погляду в майбутнє як врахувати досвід останніх місяців для створення та поширення ефективних інституційних форм.

Форум UkraineLab: Які організації ефективні в умовах війни? проводиться за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках проєкту “Сила тут”, що реалізується Іншою Освітою за підтримки Європейської комісії. Технічну підтримку форуму забезпечує proto produkciia.

Дати:  1–3 червня, 2022 року

Нові часи вимагають нових форматів. Форум буде проходити на платформі Zoom за модульним принципом: можна приєднатися як до усіх днів форуму, так і до окремих блоків. Після кожного дня форуму буде коротке письмове резюме, з яким можна буде швидко ознайомитися та дізнатися ключові моменти та висновки попередніх блоків. Участь у форумі “UkraineLab: Які організації ефективні в умовах війни?” безкоштовна, реєстрація за посиланням.

Програма форуму:

1 червня

14:00 - Відкриття. Знайомство та мережування 

16:00 - LinkLab: історії та хороші практики. Завдяки чому організаціям та ініціативним групам вдалося дієво побудувати/перебудувати свою роботу під час війни?
19:00 – Вечірня програма. Зустріч учасників та учасниць форуму в Івано-Франківську та знайомство з Асортиментною кімнатою.

2 червня

14:00 – Панельна дискусія “Зберегти статус-кво чи вимагати інституційних змін у діяльності міжнародних гуманітарних організацій?”

16:00  – Робота у паралельних кластерах: 

  • Як вторгнення Росії в Україну може змінити підхід та організаційну форму гуманітарної підтримки?
  • Як громадським організаціям знаходити або трансформовувати свою функцію під час війни та криз?
  • Що може зробити роботу організацій ефективною на довгій дистанції. Як переключитися зі спринту на марафон?

3 червня

14:00 - Панельна дискусія “Як вивчені уроки мають перетворитися у ефективні інституційні форми”

16:00 – Групові обговорення:

  • Які потреби не закриті або можуть виникнути найближчим часом?
  • Як поширювати практики мережування та координувати зусилля?

17:30-18:00 – Закриття форуму

До участі у форумі UkraineLab запрошуємо представників та представниць громадських організацій, соціально відповідального бізнесу, освіти, державних структур, органів місцевого самоврядування та медіа, які працюють задля розвитку громадянського суспільства та культури в Україні.

 Цей форум буде важливим для тих, хто

  • має досвід зміни функції своєї організації у воєнний час або хоче її віднайти;
  • хоче зрозуміти, як зробити свою організацію більш стійкою в умовах, що змінюються;
  • відкритий_а обговорювати та рефлексувати як хороші практики, так і  неефективні рішення у своїй роботі;
  • прагне мережування та щирого спілкування з колегами з різних секторів;
  • цінує якісне рівноправне партнерство та сприймає форум як майданчик для співпраці. 

*UkraineLab – міждисциплінарна платформа для ефективного мережування та міжсекторного співробітництва для агентів змін, а також мозковий центр, де можуть народжуватися візії та інновації для громадянського суспільства та культури. У березні 2015 року відбувся перший форум у Києві, що був присвячений найкращим практикам для культури й громадянського суспільства в часи після кризи та став майданчиком як для відвертих розмов, так і напрацювань конкретних рішень. Протягом наступних трьох років відбулося ще 5 форумів у Києві, Івано-Франківську, Краматорську, Слов’янську, Берліні та Херсоні. Досвід та методологія проведення форумів були викладені у посібнику “Форум для людей: місце зустрічі людей та сенсів” з метою мультиплікації формату на локальний рівень.