У Вікіпедії пройде марафон «Це зробила вона» про видатних жінок

Початок: 10.11.2021 о 08:00
Закінчення: 24.11.2021 о 17:00
Адреса: онлайн,
Місце: Вікіпедія
Вікімедіа Україна

Завершено

she-did-it-fb-2021-upd-01
У Вікіпедії пройде марафон «Це зробила вона» про видатних жінок

Із 10 до 24 листопада в україномовному розділі Вікіпедії пройде марафон «Це зробила вона», присвячений покращенню енциклопедичних статей про жінок. Усі охочі можуть долучитися та удосконалити найбільшу україномовну енциклопедію, збагативши її інформацією про життя і досягнення видатних жінок.

 

Кампанія має на меті підкреслити історії успіху видатних жінок, аби боротися з гендерними стереотипами і розкривати переваги гендерної рівності. Вікіпедія є одним із найпопулярніших веб-ресурсів в Україні та світі, щодня її читають мільйони людей — тож важливо покращувати висвітлення цієї тематики у онлайн-енциклопедії. 

Щоб долучитися до марафону, потрібно поліпшити якомога більше наявних статей про жінок в україномовному розділі Вікіпедії із 10 до 24 листопада 2021 року включно, а також зафіксувати свій внесок на сторінці проєкту у Вікіпедії. Наприклад, можна додати нові факти у статтю або ж навести авторитетні джерела на підтвердження наявних фактів, поліпшити стиль статті та виправити описки, покращити ілюстрування тощо.

«Зараз в українській Вікіпедії лише 17 відсотків біографічних статей присвячені жінкам. Ситуація поступово змінюється, зокрема завдяки тематичним кампаніям та марафонам, які ми уже кілька років поспіль проводимо за підтримки партнерів. Однак важливою є не лише кількість статей, а й їхня якість — українські читачі та читачки заслуговують на якісну інформацію своєю рідною мовою про видатних політикинь, мисткинь, спортсменок та всіх інших видатних жінок. Щоб рухатися у бік цієї мети, ми уже втретє проведемо марафон “Це зробила вона” в українській Вікіпедії», — коментує Ольга Мілянович, прессекретарка та членкиня Правління ГО «Вікімедіа Україна»

Кампанія «Це зробила вона» проводиться в українській Вікіпедії втретє; минулого року у межах схожого марафону було покращено статті про 120 видатних жінок. 

Переможці визначатимуться згідно із системою балів, описаною на сторінці марафону. При участі потрібно дотримуватися правил Вікіпедії, зокрема про енциклопедичний стиль письма та недопустимість плагіату. Створення нових статей у межах марафону не передбачено (хоча усі охочі можуть в будь-який момент започатковувати нові статті у Вікіпедії поза рамками цієї кампанії).

Як і минулого року, організатори заохочують учасників та учасниць працювати над вдосконаленням стилю статей Вікіпедії для викорінення гендерних стереотипів. Завдяки проєкту Biasless було розроблено інструмент, який допомагає редакторам і редакторкам Вікіпедії знаходити випадки некоректних стильових формулювань у статтях про жінок. Наприклад, якщо вступ статті у Вікіпедії описує жінку спочатку як чиюсь дружину, а вже потім як громадську діячку, інструмент запропонує виправити це. Доречність змін згідно із правилами та практиками онлайн-енциклопедії будуть визначати вікіпедист(к)и.

Традиційно усі активні учасники й учасниці марафону отримають пам’ятні сувеніри від організаторів, а найактивніші — додаткові призи, зокрема тематичні книжки на власний вибір.

Також у межах марафону передбачені окремі призи для авторів та авторок найбільшого внеску у статті про українських спортсменок і дипломаток. Ця спеціальна номінація проходить у межах програми «WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей», яка реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Марафон «Це зробила вона» в українській Вікіпедії організовують громадська організація «Вікімедіа Україна» та проєкт Biasless за підтримки Національного Демократичного Інституту (НДІ), Посольства Швеції в Україні та Фонду ООН у галузі народонаселення. Інформаційний партнер — Кампанія проти сексизму в медіа та політиці «Повага».