У Сєвєродонецьку обговорять відповідальність місцевої влади за початок війни на Донбасі

Початок: 05.09.2020
Адреса: Сєвєродонецьк,
Місце: площа Перемоги

Завершено

118607989_138104991306136_4569244678357314470_o (1)
У Сєвєродонецьку обговорять відповідальність місцевої влади за початок війни на Донбасі

5 вересня у Сєвєродонецьку на площі Перемоги відбудеться дискусія “Мери російської весни: чи несе місцева влада відповідальність за події 2014?” в рамках Фестивалю думок. Також учасники Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” презентуватимуть книгу про порушення прав людини та відновлення миру у м. Слов’янськ “Місто, з якого почалася війна”.

Минуло шість років після захоплень Слов’янська, Лисичанська, Сєвєродонецька та інших міст Сходу України. Проте, і досі чимало запитань залишаються без відповіді. Яку відповідальність має нести місцева влада захоплених в минулому міст? Чи варто чекати подібної бездіяльності? Якою має бути реакція місцевої влади, щоб уникнути «російської весни» в майбутньому? Намагатимемось розібратися на прикладі Слов’янська, Сєвєродонецька та Лисичанська.

Спікер(к)и:

  • Антон Удовенко — редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проєктний менеджер Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
  • Наталія Каплун — аналітикиня БФ Восток SOS, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна».
  • Ганна Куровська — аналітикиня Східноукраїнського центру громадських ініціатив, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна».
  • Андрій Москаленко — юрист Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян, співавтор видання «Місто, з якого почалася війна».
  • Сергій П’ятниця — координатор Кризовий медіа центр “Сіверський Донець”.
  • Модератор: Артем Сівак.

Правозахисники спільно дослідили всі спектри порушень, які відбувалися в Слов’янську, щоб описати загальну картину життя окупованого міста. Видання “Місто, з якого почалося війна” базується на 78 глибинних інтерв’ю людей, які стали жертвами чи свідками порушень прав людини. Для свого дослідження правозахисники обрали Слов’янськ, адже він став першим окупованим містом на Сході Україні і його сумний досвід згодом пережили безліч інших населених пунктів. 

Попередня реєстрація на Фестиваль думок: https://bit.ly/opinionfestival2020

Фестиваль організований Благодійним фондом Восток SOS за підтримки Міжнародний фонд “Відродження” та Estonian Embassy in Kyiv.