У Києві – дискусія про досвід декомунізації Східної Європи та України

Початок: 07.10.2015 о 19:00
Закінчення: 07.10.2015 о 20:00
Адреса: площа Львівська, 8, Київ,
Місце: Будинок одягу

Завершено

декомунізація
У Києві – дискусія про досвід декомунізації Східної Європи та України

7 жовтня в рамках “Школи викраденої Європи” відбудеться панельна дискусія “Декомунізація у Східній Європі: Досягнуто? Забуто? Провалено?”

Про це Історичній Правді повідомили організатори заходу.

Вони зазначили, що мета публічної дискусії – зробити обговорення процесу декомунізації в Україні відкритим для ширшого європейського середовища.

Також ідеться про переосмислення декомунізації з перспективи теперішнього російсько-українського конфлікту.

Досвід декомунізації Східної Європи після 1989 року був різноманітним. У той час, як у Польщі та в Чехії декомунізація попри деякі порушення та недоліки, стала частиною успішного переходу до демократії, на Балканах війна, що вибухнула внаслідок розпаду Югославії, не залишила простору для декомунізації та посприяла виникненню “Югоностальгії”.

Нині розірвана війною Україна намагається слідувати польському “шляху до успіху”.

Чи допоможе декомунізація залишити позаду радянську спадщину, відповідальну за проросійський сепаратизм на Донбасі та в Криму, чи вона розколе націю ще більше?

Чи можна розуміти декомунізацію в Україні як антиколоніальну боротьбу в постколоніальну добу? І чи мали б ми зараз в Європі війну, якби Росія свого часу завершила декомунізацію та дерадянізацію?

Про це дискутуватимуть: Катерина Дьоготь (Кельн, Німеччина/Москва), Славенка Дракулич (Загреб, Хорватія), Микола Рябчук (Київ) та Марсі Шор (Єль, США). Модератор – Павел Марчевський (Відень/Варшава)

7 жовтня (середа), 19:00

Адреса: Будинок одягу (м. Київ, площа Львівська, 8)

Вхід вільний

Джерело: www.istpravda.com.ua