У Кропивницькому презентуватимуть документальне видання про початок війни на Донбасі

Початок: 09.12.2020 о 16:00
Закінчення: 09.12.2020 о 17:00
Адреса: вул. Преображенська, 2, Кропивницький,
Місце: громадський простір Krop:Hub

Завершено

photo5363956240927011504
У Кропивницькому презентуватимуть документальне видання про початок війни на Донбасі

9 грудня о 17:00 у громадському просторі Krop:Hub у Кропивницькому  правозахисники презентуватимуть видання із серії «Місто, з якого почалася війна» про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року. 

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України –  події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу. Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також автори видань висвітлять розгортання проросійської пропаганди в місті та проблему пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

Чому ж саме досвід Слов’янська є таким важливим для розуміння війни та процесів примирення в України? Відповідь на це намагатимуться дати:

  • Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Надія Нестеренко, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
  • Марія Білякова, співавторка видання «Місто, з якого почалася війна», документаторка БФ Восток SOS

Презентація транслюватиметься на сторінці Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

З питань організації звертайтесь будь ласка до Алли Волошиної: +380676112300.

Захід буде організовано з дотриманням всіх протиепідемічних рекомендацій Центру громадського здоров’я МОЗ України.