Дуже часто конфлікти в родині, організації, громаді можуть виникати через поширені в суспільстві стереотипии щодо соціальних ролей жінок та чоловіків.
На тренінгу ми спробуємо розібратися, які потреби та інтереси показують такі конфлікти та як почати враховувати потреби обох статей у плануванні та реалізації проектів в інтересах розвитку громади. Також розглянемо, як на системному рівні можна гарантувати ґендерну справедливість у розробці національних політик.
11 квітня 2019 року на базі простору «Хочу/Буду» (вулиця Гагаріна, 78Б) громадська організація “Театр для діалогу” (м. Київ) проведе 1-денний тренінг з питань недискримінації та ґендерної рівності.
На тренінгу буде розглянуто концепцію недискримінації, поняття ґендеру та особливості ґендерного бюджетування задля врахування потреб жінок і чоловіків у плануванні та реалізації проектів в інтересах громади міста Сєвєродонецьк.
Запрошуємо освітян, громадських активістів, волонтерів та усіх тих, хто планує або впроваджує різні програми та заходи задля розвитку громади м. Сєвєродонецьк.
Реєстрація на захід за посиланням до 8 квітня включно: https://bit.ly/2CC0wOW
«Я раніше думала, що ґендерні стереотипи між чоловіком і жінкою формуються за статевим принципом, проте після тренінгу й обговорення зрозуміла, що це набагато ширше – це і мами з дитячими візочками, які не можуть вільно пересуватися, бо в нас непристосовані дороги до потреб мам з колясками. Я на деякі речі не звертала увага, не знала, що для когось це є проблемою і що взагалі такі проблеми існують. Зараз я зрозуміла, що в нас є закони і постанови, які врегульовують ґендерну рівність, але вони не діють. Я тепер можу з кимось поділитися, можу сказати: «ви маєте на це право, можете йти й вимагати, щоби щось покращили Сильна громада об`єднує людей однодумців, захоплених спільною ідеєю і дуже важливо враховувати потреби усіх членів громади. Тренінг показав, що треба виносити на поверхню ті проблеми, що розташовані у нижній частині айсберга, обговорювати їх та вирішувати» -Тамара Рябцева, учасниця нашого останнього тренінгу з гендеру в Дружківці.
Усі учасники та учасниці тренінгу отримають сертифікати.
Тренінг проводить Olesya Arkhipova – тренерка, фасилітаторка, джокерка ГО «Театр для діалогу», активістка, за останні півтора роки провела більше 60 тренігів з тем гендерної рівності, протидії дискримінації щодо жінок, та попередження домашнього насильства в більше ніж 15 областях України. Кілька місяців їздила по Україні з тренінгами для локальних громад і назбирала купу цікавих висновків, статистики, стереотипів та прикладів щодо соціальних, біологічних, гендерних ролей чоловіка і жінки.
З усіх питань щодо заходу, звертайтеся до Яни Салахової, 0973618379 або 0506567520 [email protected]
***
Тренінг проводиться ГО «Театр для діалогу» у м. Сєвєродонецьк в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів», що підтриманий KurveWustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у рамках Громадської служби миру, що фінансується Федеральним міністерством з економічної співпраці та розвитку Федеративної республіки Німеччина.
Одна з ключових цілей проекту: виявлення та врахування інтересів та потреб різних груп населення задля ненасильницької трансформації конфліктів та сталому розвитку громади.
Більше про заходи та діяльність організації ви знайдете на сайті – http://tdd.org.ua/ та сторінці у Facebook