Тренінг “Стамбульська конвенція: готовність до ратифікації” відбудеться у Полтаві

Початок: 19.01.2018 о 10:00
Закінчення: 19.01.2018 о 12:00
Адреса: вул. Шевченка 13 А, Полтава, Полтавська область, 38752, Україна
Місце: Інтеграційний центр для ВПО та місцевої громади
Інститут гендерних трансформацій
Телефон: 0975592096
E-mail: [email protected]

Завершено

Макет Листівка_1-1
Тренінг “Стамбульська конвенція: готовність до ратифікації” відбудеться у Полтаві

19 січня  2018 року о 10 годині в приміщенні Інтеграційного Центру для ВПО та місцевої громади (за адресою м. Полтава вул. Шевченка 13 А) відбудеться тренінг “Стамбульська конвенція: готовність до ратифікації”.

Проводить тренінг Громадська організація  “Інститут гендерних трансформацій” в партнерстві з організацією Amnesty International в Україні.

Amnesty International — всесвітній рух понад 7 млн людей, що привертають увагу до порушення загальновизнаних прав кожної людини та виступають за дотримання міжнародних стандартів. До завдань організації входить мобілізація громадськості з метою чинення тиску на осіб, що порушують права людини. За свою роботу Amnesty International удостоєна Нобелівської премії миру, а також премії ООН в області прав людини.

У 2011 році Україна стала одним із перших підписантів Конвенції Ради Європи – Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, однак і досі не ратифікувала її.

За словами виконавчої директорки Amnesty International в Україні, конвенція зобов’язує державу займатись не тільки викоріненням, а й недопущенням домашнього насильства. Необхідними є законодавчі рішення, які стимулюватимуть проведення заходів з підвищення обізнаності в питаннях дотримання прав людини та забезпечення гендерної рівності. Наразі в Україні такі заходи втілюються окремими органами влади без взаємної координації, належного висвітлення, а найголовніше – без залучення безпосередньо зацікавлених сторін.

Що дасть ратифікація?

  • Буде створено національну телефонну лінію довіри для того, щоб кожен був впевнений, що отримає інформацію або допомогу, якої потребує.
  • Правоохоронні органи будуть зобов’язані забезпечити повагу та компетентне ставлення правоохоронних органів до людини у моменти, коли вона повідомляє про випадки травмування: побиття партнером, сексуальні домагання – та проводити належне розслідування.
  • Правоохоронні органи будуть уповноважені невідкладно змусити теперішнього чи колишнього партнера, чоловіка або хлопця покинути житло для гарантування безпеки постраждалої особи (ізолювати кривдника).
  • Конвенція створює перелік кримінальних правопорушень, серед яких – переслідування, сексуальне домагання та психологічне насильство. Правоохоронні органи можна повідомити про злочин. Називати речі своїми іменами допомагає вирішити проблему.
  • Гарантує комплексну допомогу потерпілій особі й ефективне покарання кривдника.

Конвенція захищає не лише жінок, а також чоловіків, які, хоч і рідше, можуть бути жертвами домашнього насильства. А також дітей, адже, навіть якщо насильство не торкається їх безпосередньо, вони все одно визнаються потерпілими від нього. Тому що навіть постійне спостереження за домашнім насильством травмує психіку дитини.

Конвенція засвідчує, що насильство стосовно жінок та домашнє насильство не може вважатися особистою справою, а держави повинні попереджувати насильство, захищати потерпілих та застосовувати до кривдників кримінальне правосуддя.

Крім Стамбульської конвенції, є цілий ряд документів, які зобов’язують Україну звертати увагу на права жінок. Це і Резолюція ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», котра звертає увагу на те, що жінки потерпають в результаті тих конфліктних ситуацій, які ми маємо на сході України. Це також загальноукраїнська концепція державної програми з гендерної рівності, яку прийняли навесні минулого року.

 

Реєстрація на тренінг за посиланням.

Сторінка організації на фб.