Семінар: “Психологічний супровід постраждалих від війни за КПТ-підходом”

Початок: 12.12.2016 о 09:00
Закінчення: 12.12.2016 о 17:00
Адреса: вул. Хуторівка, 35, Львів, 79035, Україна
Місце: Львівська Духовна Семінарія Святого Духа УГКЦ
Іванна Гудь
Телефон: +38(098) 81-25-970

Завершено

Семінар Ейпріл в Україні
Семінар: “Психологічний супровід постраждалих від війни за КПТ-підходом”

Анонс події

12 грудня 2016 року відбудеться одноденний семінар організований завдяки багаторічній співпраці Голови Правління ГО “Девелопмент Фаундейшн” Марти Пивоваренко та April Naturale, PhD (США).

Тема семінару: «Психологічний супровід осіб постраждалих від конфлікту за когнітивно-поведінковим підходом (КПТ)».

Семінар є сертифікаційним від професійної спільноти фахівців сфери психічного здоров’я «Девелопмент Фаундейшн». 

Візит доктора Ейпріл Дж. Нечурел відбувається за фінансової та організаційної підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США (PAS) в Україні. Партнером у Львові є Координаційна рада з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ.

Попередня програма:

До 09:45 – реєстрація і молитва
09:50-10:00 – Вітальне слово Преосвященного Владики Богдана (Манишина), Єпископа-помічника Стрийської Єпархії, голови Координаційної ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ, що виступає місцевим партнером
10:00-11:30

Тема 1: Психологічний супровід осіб постраждалих від конфлікту за когнітивно-поведінковим підходом. Методи роботи з травмою у дорослих і дітей внутрішньо-переміщених осіб
11:30-12.00 – кава-перерва
12:00-13:30

Тема 2: Супровід родин учасників антитерористичної операції.
13:30-14:30 – Обідня перерва
14:30-16:00

Тема 3: Відмінності у роботі травмою та з втратою. Впровадження гарячих ліній заснованих на доказових інструментах психологічного супроводу постраждалих.
16:00 відповіді на запитання учасників та вручення сертифікатів.

Модератори:

Віталій Харечко, заступник голови правління громадської організації «Development foundation» та Іванна Гудь, адміністративний асистент Координаційної ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ.

Про тренера:

Д-р Нечурел – фахівець у галузі травматичного стресу; ліцензований клінічний соціальний працівник з 30-річним досвідом роботи адміністратором і клініцистом у сфері охорони здоров’я / психічного здоров’я зі спеціалізацією «реакція на травматичні події». Після 11 вересня 2001 року д-р Нечурел очолила проект “Liberty/Свобода”, профінансований Федеральною агенцією з надзвичайних ситуацій (FEMA) у розмірі 152 млн доларів, спрямований на психічне оздоровлення населення після катастрофи Всесвітнього Торговельного центру, – найбільшу у США програму консультаційної допомоги і тренінгів з кризових питань. Було проведено понад 1,2 млн індивідуальних кризових консультацій, групових, освітніх і навчальних занять з громадськістю 32 мовами по всьому Нью-Йорку і сусідніх округах; роздано 20 млн брошур 12 мовами й організовано наймасштабнішу в країні кампанію з проблем громадського психічного здоров’я,  яка успішно поширила медіа-звернення із закликами зберігати надію й відновлювати фізичні та душевні сили після катастрофи.

Впродовж останніх п’ятнадцяти років д-р Нечурел провела тренінги й консультації щодо реагування на стихійні лиха і травматичний стрес в кожному зі штатів США у співпраці з Адміністрацією у справах наркотичної залежності та психічного здоров’я (SAMHSA), Національним центром посттравматичних стресових розладів (NCPTSD), Центрами з контролю і профілактики захворювань (CDC) і Службою громадської охорони здоров’я США та Медичним резервним корпусом, а також мала подібні заходи за кордоном. У 2004 році вона допомагала втілювати національний проект SAMHSA, спрямований на запобігання самогубствам, після чого кілька років працювала в кожному зі штатів, уражених буревіями Катріна, Рита, Вілма та Айк. Д-р Нечурел разом з Асоціацією психічного здоров’я Нью-Йорка започатковувала мережу гарячих ліній реагування на стрес, спричинений аварійним розливом нафти на платформі «Глибоководний горизонт», і контролювала програму «Зцілення і пам’ять» до 10-х роковин трагедії 11 вересня.

У 2008 р. д-р Нечурел допомагала запустити міжнародний неприбутковий проект «Психологія без кордонів», у рамках якого працювала з кількома країнами і населенням, що постраждало внаслідок катастроф та збройних конфліктів, і встановлювала консультаційний статус з Управлінням Верховного комісара у справах біженців Організації Об’єднаних Націй та представництво на щорічних консультаціях з неурядовими організаціями.

У Великобританії вона працювала зі службами безпеки MI5 перед терактами 7 липня і після них; розробляла тренінги для Психологічної асоціації Португалії після вибухів у мадридських потягах і надавала програмні консультації індійській військовій команді реагування на катастрофи у Мумбаї після терористичних атак. Вона проводила тренінги з травматичного стресу і вторинного травматичного стресу для гуманітарних працівників кількох неурядових організацій (Міжнародний комітет порятунку, «World Vision»), які працюють у Пакистані, Афганістані й Південному Судані, та консультації з питань організаційного планування реакцій психічного здоров’я, оперативних заходів, місткості й стійкості будівель. Її дисертація досліджує частоту посттравматичних стресових розладів і вторинних травматичних стресів серед населення Нью-Йорка у відповідь на події 9 вересня 2001 року, і ці проблеми вона продовжує вивчати.

Останнім часом д-р Нечурел у партнерстві з Бостонським медичним центром мультикультурного психічного здоров’я розробляє для всього штату програму підготовки інструкторів «Довідник з відновлення життєздатності», яку було випробувано з групою  людей, що постраждали під час вибухів на Бостонському марафоні, протягом кількох тижнів після цієї події. З 2011-го по 2015 рік д-р Нечурел проводила консультації й тренінги з Центром технічної допомоги при стихійних лихах Адміністрації у справах наркотичної залежності та психічного здоров’я США (минулого року як директор проекту) і керувала проектом однієї з оздоровчих інформаційно-пропагандистських та освітніх програм Всесвітнього торговельного центру. Минулого року д-р Нечурел очолювала розробку програми взаємодії з населенням після надзвичайних ситуацій чи стихійних лих у Нью-Йорку.

Зараз д-р Нечурел виступає як розробник і провідний консультант у галузі охорони психічного здоров’я довгострокової програми з допомоги жертвам вибухів під час Бостонського марафону; водночас вона проводить через скайп постійні тренінги з українськими психологами та фахівцями сфери психічного здоров’я. Організаторами Школи першої психологічної допомоги, тренером якої стала Ейпріл, та інших тренінгів, супервізійних зустрічей були спершу волонтери-психологи Майдану, що згодом об’єднались у «Development Foundation». Тема цих занять – оцінка стану потерпілого, перша психологічна допомога і нарощування здатності відновлюватись, створення та розробка програм тривалої підтримки та реабілітації, запобігання самогубствам внаслідок пережитого на війні.

Про інші заходи в рамках візиту Ейпріл до Львова і Києва тут.