Презентація ІТ курсів для жінок, які знаходяться в складних життєвих обставинах

Початок: 11.05.2021 о 13:00
Закінчення: 11.05.2021 о 14:00
Адреса: Київ,
Місце: ІА “Українські новини

Завершено

woman-1353825_640
Презентація ІТ курсів для жінок, які знаходяться в складних життєвих обставинах

11 травня відбудеться презентація ІТ курсів для жінок, які знаходяться в складних життєвих обставинах, в тому числі постраждалих від домашнього насильства. Навчання IT спеціальностям дозволить їм здобути нову конкурентну професію та отримати можливість бути економічно незалежними. Захід пройде в рамках проєкту “Трамплін до рівності”, що реалізує UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні  за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Згідно з даними дослідження “Економічні наслідки насильства щодо жінок в Україні” щороку в Україні гине майже 600 жінок внаслідок домашнього насильства. Кожна п’ята жінка стикалась із тією чи іншою формою насильства, включаючи економічне. У цьому контексті важливо сприяти економічній незалежності жінок, що є однією із передумов виходу із кола насильства. Окрім того, важливо сприяти формуванню усвідомленого вибору професії серед жінок, який би базувався на власних уподобаннях, а не на гендерних стереотипах. Згідно з даними дослідження, 27% вважає ІТ “чоловічою сферою”. Разом з тим, частка жінок в ІТ-сфері поступово зростає, зокрема у 2017-2020 роках вона збільшилася з 20% до 25%.

Метою IT курсів в рамках проєкту “Трамплін до рівності” є розширення можливостей працевлаштування жінок, які постраждали від домашнього насильства. Очікується, що протягом навчального періоду 350 жінок отримають нову спеціальність в ІТ. Серед ключових напрямків навчання: програмування на мовах Java, JavaScript, РНР; тестування; веб-дизайн UI/UX; проєктний менеджмент. Учасниці проєкту отримають не лише нові знання в сфері ІТ, а й консультації кар’єрних радників, які надаватимуть індивідуальну підтримку в процесі пошуку роботи, та підтримку психологів. Перша когорта з 200 учасниць розпочне навчання вже в травні і навчатиметься протягом 6 місяців.

Проєкт реалізується у партнерстві з IT школами Beetroot Academy (Київ) та Logos IT Academy (Львів). 

До уваги ЗМІ: 

Дата: 11 травня 2021

Пресконференція: 13:00 – 13:55

Місце проведення: ІА “Українські новини”, вул.Еспланадна, 20 

Спікери: 

  • Ольга Стефанішина, Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України
  • Тобіас Тиберг, Надзвичайний і повноважний посол Швеції в Україні
  • Хайме Надаль, Голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA
  • Учасниці IT курсів
  • Представники/-ці IT шкіл Beetroot Academy та Logos IT Academy 

Акредитація на захід обов’язкова: Леся Парно-Кириєнко, асистентка з питань комунікацій, UNFPA Україна [email protected]