Презентація Глобального індексу втручання тютюнової індустрії 2023: як Україна захищає свою політику здоровʼя

Початок: 21.12.2023 о 14:00
Закінчення: 21.12.2023 о 15:00
Адреса: Київ,
Місце: пресцентр Українського кризового медіа-центру

Завершено

анонс
Презентація Глобального індексу втручання тютюнової індустрії 2023: як Україна захищає свою політику здоровʼя

21 грудня 2023 року о 14:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру громадська організація «Центр громадянського представництва “Життя”» організовує пресконференцію «Презентація Глобального індексу втручання тютюнової індустрії 2023: як Україна захищає свою політику здоровʼя».

Пряма трансляція буде доступна за посиланням.

Експерти обговорять, яке місце посіла Україна в рейтингу з 90 країн за Індексом втручання  тютюнової індустрії у формування політики контролю над тютюном та обговорять рекомендації щодо протидії тиску тютюнових компаній  на нашу державу.

Цей Індекс, четвертий у своїй серії, документує зусилля урядів щодо виконання статті 5.3 РКБТ ВООЗ. Перший Індекс у 2019 році охопив 33 країни; другий — 57 країн; третій — 80 країн; і цей четвертий Індекс розглядає 90 країн. 

Індекс базується на загальнодоступній інформації про втручання тютюнової індустрії у країнах та відповіді їхніх урядів на це втручання. Глобальний індекс втручання тютюнової індустрії презентується вчетверте з 2019 року. Результати Індексу відображають зібрані дані за період від квітня 2021 року до березня 2023 року. В Україні над розробкою національного звіту Глобального індексу втручання тютюнової індустрії 2023 працювали експерти ГО «Життя». 

До виступу запрошені:

  • Андрій Скіпальський — національний координатор програм з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні;
  • Сергій Миткалик — Голова правління ГО «Антикорупційний штаб»;
  • Дмитро Купира — виконавчий директор ГО «Життя»;
  • представники НАЗК;
  • Богдан Кашаник — юрист Центру демократії та верховенства права.

Довідкова інформація: 

У 2021 році Україна отримала 64 бали зі 100 можливих і посіла 52 місце з 80 держав, які були долучені до Індексу.

Глобальний індекс втручання тютюнової промисловості (Global Tobacco Index) — це глобальне дослідження того, як уряди реагують на втручання тютюнової промисловості та захищають свою політику охорони здоров’я від комерційних і приватних інтересів, як того вимагає Рамкова конвенція Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ). Звіт був ініційований як регіональний індекс Альянсом з боротьби проти тютюну в Південно-Східній Азії (SEATCA) у 2014 році. Глобальний індекс тютюну 2023 розробляє Глобальний центр належного врядування у сфері контролю над тютюном (GGTC) за підтримки STOP.

Для контактної інформації: Ольга Масна, медіакоординаторка ГО «Життя», 073 089 65 70, [email protected]