Презентація аналітичного звіту “Війна в цифровому вимірі і права людини”

Початок: 30.06.2022 о 10:00
Закінчення: 30.06.2022 о 12:00
Адреса: платформа ZOOM,
Місце: онлайн
ГО “Платформа прав людини”

Завершено

287520225_23850888266740486_5176169484056710640_n
Презентація аналітичного звіту “Війна в цифровому вимірі і права людини”

Пошук балансу між свободою в інтернеті і національної безпекою триває вже не перший рік. Було організовано багато дискусій на цю тему за участі представників влади і громадськості. Здавалося, що вже було спільне розуміння викликів, які постали перед нами, і ми були шляху до вирішення тих складних завдань, але настав ранок 24 лютого 2022 року. Розпочалася війна росії проти України. У цей же день Указом Президента України на всій території нашої держави введено правовий режим воєнного стану і розпочалися нові реалії, в тому числі у правовому полі.

Інтернет став одним з полів бою, а отже, питання захисту цифрових прав не втрачають своєї актуальності і сьогодні. Масові хакерські атаки, створення фейкових вебресурсів, поширення неправдивої інформації, фішингові розсилки — це ті виклики, з якими зіткнулася влада і які потребували оперативного реагування. 

Чи достатню увагу приділяла держава захисту прав людини, коли вводила обмеження на свободу вираження поглядів, збирала персональні дані, обмежувала доступ до публічної інформації та інтернету в цілому. Відповіді на ці запитання шукали експерти ГО “Платформа прав людини”, збираючи і аналізуючи інформацію про те, що відбувалося у цифровому вимірі в період з 24 лютого по 30 квітня 2022 року.

У результаті було підготовлено аналітичний звіт “Війна у цифровому вимірі і права людини”, онлайн-презентація якого відбудеться :

30 червня 2022 року, з 10:00 до 12:00

(на платформі ZOOM)

Звіт включає в себе такі теми:

  • “Цифрове поле бою”, або кібератаки на Україну
  • Відповідь на інформаційну війну Росії в інтернеті 
  • Зміни в законодавстві
  • Доступ до інтернету під час дії правового режиму воєнного стану
  • Свобода вираження поглядів та національна безпека під час дії правового режиму воєнного стану
  • Захист персональних даних під час дії правового режиму воєнного стану
  • Доступ до інформації під час дії правового режиму воєнного стану

З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ЗАХІД

Також під час заходу ви зможете подискутувати на тему дотримання цифрових прав в період війни і поставити свої запитання експертам. До участі в обговоренні запрошено представників державних органів влади України, представників міжнародних організацій та представників громадського сектору України. 

Захід організовано в рамках проєкту “Моніторинг ситуації зі свободою в інтернеті в Україні”, що реалізується за фінансової підтримки American Bar Association Rule of Law Initiative.