20 березня 2018 року в Чернігові відбудеться низка зустрічей американської дослідниці Джессіки Зиховіч і асистентки Програми імені Фулбрайта в Україні Олени Прокопчук зі студентами та викладачами вишів міста.
Метою зустрічей є ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень в університетах США. Окрім того, зустрічі слугуватимуть доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.
Джессіка Зиховіч (Jessica Zychowicz) протягом 2017-2018 академічного року викладає гендерні студії в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за грантом Програми імені Фулбрайта і працює над книгою про громадянську активність у міжреволюційний період 2004-2014 рр. у Києві (University of Toronto Press). На зустрічах пані Зиховіч ділитиметься своїми враженнями від перебування в Україні і проведення досліджень та викладання і матиме виступ про захист прав людини.
Запрошуємо зацікавлених!
20 березня, вівторок |
|
11:20 |
Чернігівський національний технологічний університет вул. Шевченка, 95, корпус 1, аудиторія 211 |
14:00 – 15:20 |
Академія державної пенітенціарної служби України вул. Гонча, 34, аудиторія 309 |
15:40 |
Центр «Вікно в Америку» Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка, пр. Миру 41 |
Серед випускників Програми імені Фулбрайта четверо чернігівчан, двоє з них проводили дослідження за програмами Fulbright Scholar Program – Сергій Волеваха (2014-2015, University of North Carolina, «Factors of psychological empowerment in community organizations») і Сергій Лепявко (2003-2004, University of Colorado, «Two Great Frontiers (The European and North American). A Comparative history»), двоє випускниць Програми навчалися за Fulbright Graduate Student Program – Ольга Донець (2006-2008, University of Oregon, американська література), Марія Юхименко (2007-2009, University of Connecticut, психологія).
Довідка: Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні – з 1992 року – близько 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; понад 650 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.
Програма ім. Фулбрайта оголошує наступні конкурси:
Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.
Кінцевий термін подання заявок – 16 травня щороку
Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.
Кінцевий термін подання заявок – 1 червня щороку
Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту.
Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня щороку
Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).
Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада щороку
Галузі спеціалізації: гуманітарні та соціальні науки, точні, технічні та природничі дисципліни.
Справи біжучі, події, статті на сторінці Fulbright Ukraine у Facebook.
123-й номер Чернігівської обласної газети «Світ-інфо», за 15 березня 2018 року, з інформацією про можливості Програми імені Фулбрайта: http://svit11.wordpress.com