Правозахисний клуб | Правозахисний рух України: у світлі глобальних викликів та внутрішніх проблем

Початок: 30.09.2021 о 16:00
Закінчення: 30.09.2021 о 17:00
Адреса: Україна,
Місце: онлайн

Завершено

242403363_1904475433057064_4517338186911209638_n
Правозахисний клуб | Правозахисний рух України: у світлі глобальних викликів та внутрішніх проблем

Дата: 30 вересня 2021 о 16:00 год
Місце: адреса буде повідомлена після реєстрації

У XX столітті ідея універсальності прав людини та міжнародної солідарності була утверджена в самій архітектурі системи міжнародного миру та безпеки. Але переорієнтація пріоритетів глобальних інституцій на боротьбу з корупцією, зміну клімату та мінімізацію безпекових ризиків поступово витісняє правозахисну діяльність на периферію суспільних інтересів.

Усі ті ж самі тенденції спостерігаються і на рівні національних держав. В умовах конкуренції ідей голос правозахисної спільноти стає все менш виразний з огляду на цілу низку об’єктивних причин – зламаного стереотипу про взаємозалежність між свободою та економічним розвитком, привабливістю дискурсу “пошуку кінцевого винного” як у випадку боротьби з корупцією, складністю побудови широкої комунікації із суспільством про цінності прав людини.

До всього всередині українського правозахисного руху наростає чимало проблем. Конкуренція ресурси та визнання часто переважає над спільними цілями та завданнями. Робота у вузькому замкненому колі збільшує відрив правозахисних організацій від звичайних людей. Заміна довгострокової стратегії на проектний підхід та тимчасові проектні коаліції унеможливлює стратегічні зміни на рівні поведінки і ставлення суспільства, а також структури і якості державного апарату.

Що має запропонувати український правозахисний рух Україні та світу, щоб просувати ідеї прав людини в конкурентний спосіб? Яка роль правозахисної спільноти під час транзиту України у сторону розвиненої демократії та в умовах розірваного внутрішніми суперечностями та війною українського суспільства? Що мало би посилити ефективність правозахисних організацій на рівні підходів, інструментів та форм діяльності? Як подолати проблему зміщення ціннісного ядра у середині самого правозахисного руху та чим правозахисники мають відрізнятися від громадських активістів?

На ці та інші питання спробуємо знайти відповідь під час правозахисного клубу.

Учасники дискусійної панелі:

  • Володимир Яворський, експерт Центру громадянських свобод
  • Роман Романов, директор програми “Права людини та правосуддя” МФ“Відродження”
  • Валерія Лутковська, засновниця Українського інституту з прав людини
  • Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини
  • Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод

Для присутності вживу на заході реєстрація обов’язкова. Для цього перейдіть, будь ласка, за посиланням.

Захід буде транслюватися в прямому ефірі на сторінках ППД та ЦГС у мережі facebook та на каналі. Посилання на трансляцію також буде надіслано на пошту, яку ви вкажете при реєстрації.

Подія у facebook.

За додатковою інформацією прохання звертатися до Максима Стасюка, Центр громадянських свобод, за тел. 095 859-27-60 або на електронну пошту [email protected].

Довідково: правозахисний клуб – це інтелектуальний майданчик рівних серед рівних для обговорення актуальних викликів прав людини. Ми ретельно обираємо тему кожного клубу та запрошуємо спікерів із різними точками зору. Нам важливо створити атмосферу виваженої та глибокої дискусії, якої так не вистачає нашому суспільству. Заходи організовуються Центром громадянських свобод у рамках роботи платформи “Правозахисний порядок денний”.

Платформа “Правозахисний порядок денний” – неформальна коаліція правозахисних організацій, що займаються вирішенням системних проблем законодавства та практики для захисту фундаментальних прав людини. Учасниками Платформи виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Центр громадянських свобод, Amnesty International в Україні, Центр прав людини ZMINA, Центр досліджень правоохоронної діяльності, Проект “Без кордонів”, Євромайдан SOS та інші. Координацію роботи платформи здійснює Центр громадянських свобод.

Контакти для зв’язку: [email protected].