Оприявлення. Показ відеопоезії та розмова з поеткою Анною Ютченко у Кам’янці-Подільському

Початок: 13.07.2023 о 19:30
Закінчення: 13.07.2023 о 21:00
Адреса: Кам'янець-Подільський,
Місце: Бар Zagata bar

Завершено

1080x1080
Оприявлення. Показ відеопоезії та розмова з поеткою Анною Ютченко у Кам’янці-Подільському

Що таке відеопоезія? Які її особливості та чим вона відрізняється від кінематографічного твору? Про це розповість поетка, фотографка та режисерка Анна Ютченко. Вона одна із небагатьох, хто працює з цим поетичним жанром в Україні. 

За словами Анни, відеопоезія є простором для поєднання різних видів і жанрів мистецтв — кіно, музики, анімації, перформансу і, звісно, літератури, тому це формат, у якому митці можуть почуватись максимально вільно та авантюрно, адже чітких правил, якою саме має бути відеопоезія не існує. 

Також Анна досліджує таке явище в літературі як Витіснене покоління — ґенерацію українських поетів і поеток, які, переважно підпільно, творили у 60—80-тих роках минулого століття.

“В історії української літератури досі лишається багато імен та цілих поколінь, вимушено чи несправедливо забутих”, — говорить Анна, — “і досліджуючи та відкриваючи їх для себе, хочу оприявити ці імена через сучасні мистецькі практики й для інших”.

На події ви матимете нагоду більше дізнатися про Витіснене покоління, а також ознайомитися з відеопоетичними роботами Анни Ютченко, які вона створювала у різні роки.

13 липня 19:30 

Де: Zagata bar, Кам’янець-Подільський 

Вхід вільний 

Подія відбувається в рамках Bazhan residency — резиденції для поетів та перекладачів поезії, що триває в Камʼянці-Подільському з червня по вересень 2023 року.

Проєкт реалізується за підтримки Versopolis і фінансується програмою Європейського Союзу «Креативна Європа».