Онлайн-зустріч “Пандемія COVID-19 негативно вплинула на дотримання прав людини в Україні”

Початок: 09.12.2020 о 11:00
Закінчення: 09.12.2020 о 14:30
Адреса:
Місце: онлайн

Завершено

0009
Онлайн-зустріч “Пандемія COVID-19 негативно вплинула на дотримання прав людини в Україні”

9 грудня 2020 року об 11:00 відбудеться зустріч з прямою трансляцією «Права ключових груп в Україні і регіоні СЄЦА: ситуація, моніторинг, реагування на порушення», на якій буде представлено результати унікальної в Україні та регіоні системи реагування на порушення прав серед уразливих груп населення до ВІЛ та туберкульозу – REAct.

З початком епідемії коронавірусу ми стали фіксувати більше звернень від людей з ключових груп щодо порушень їх прав. У 2020 році, в Україні, зафіксовано 775 кейсів, кожен з яких містить по декілька правопорушень водночас.

Згідно з результатами 2020 року, ми бачимо, що уразливі групи населення, а саме люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, споживачі ін’єкційних наркотиків, чоловіки, що мають секс з чоловіками та працівники секс-індустрії не отримують рівний доступ до реалізації своїх прав і свобод. Працівники державних структур найчастіше порушують права таких людей – у 74% зафіксованих в Україні порушень порушником були працівники державних структур: поліції, державних медичних закладів та інші.

Стаття 25 Загальної декларації прав людини наголошує, що кожна людина має право на медичний догляд. Концепція «Здоров’я для всіх» стала ключовим принципом роботи ВООЗ, а також всіх міжнародних та національних інституцій сфери охорони здоров’я. Проте, згідно з результатами проєкту, основним порушенням прав груп ризику в Україні є відмова в доступі до медичних послуг з боку поліції або закладів охорони здоров’я (36%), на другому місці – дискримінація / стигматизація (27%), на третьому – фізичне насильство (14%). Система REAct дає можливість як відстежувати такі порушення для узагальнення та впливу на чинні політики і практики, так і вчасно реагувати на них у кожному конкретному випадку.

Неможливо зупинити епідемії ВІЛ і туберкульозу, продовжуючи порушувати права людини, криміналізувати групи ризику, практикувати гендерну нерівність. І бездіяльність – неприпустима. REAct – дієвий інструмент для моніторингу порушення прав людини зусиллями спільнот, а також і для негайного реагування для захисту прав“, – говорить Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ «Альянс громадського здоров’я».

 Під час зустрічі обговорюватимуться основні результати та способи реагувань на проблеми порушень прав уразливих груп до ВІЛ та туберкульозу в Україні і регіоні Східної Європи та Центральної Азії, будуть сформульовані структуровані заходи щодо захисту прав людини і надані пропозиції для розробки політик з реагування на порушення.

Спікери:

  • Андрій Клепіков, виконавчий директор МБФ Альянс громадського здоров’я;
  • Ігор Кузін, в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України;
  • Марина Новачук, старший радник Представництва ЮНЕЙДС в Україні;
  • Ольга Варецька, асоційований директор з стратегічної інформації та МіО МБФ Альянс громадського здоров’я;
  • Тетяна Дешко, директор міжнародних програм МБФ Альянс громадського здоров’я;
  • Михайло Голіченко, міжнародний експерт з питань прав людини, старший аналітик Канадської правової мережі по ВІЛ/СНІДу.

Запрошуємо вас долучитися до онлайн-трансляціїhttps://www.facebook.com/events/2246641388812719/ 

З питань акредитації ЗМІ та організації коментарів спікерів звертайтеся до Ірини Соловей 0(63)653 57 00, [email protected]