Онлайн-конференція «Цифрова інклюзія: роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення»

Початок: 26.11.2020 о 11:00
Закінчення: 26.11.2020 о 13:30
Адреса: Україна
Місце: онлайн канал
Хуавей Україна, ДивоГра E-mail: [email protected]

Завершено

Digital Inclusion 26.11.2020
Онлайн-конференція «Цифрова інклюзія: роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення»

26 листопада 2020 року об 11:00 – 13:30 відбудеться онлайн-конференція за темою «Цифрова інклюзія: роль технологій у соціальній інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення». 

Співорганізатори – ХУАВЕЙ УКРАЇНА, соціальне підприємство «ДивоГра».

Інформаційні партнери – Національна спілка журналістів України (НСЖУ), Київський метрополітен.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі: https://www.youtube.com/watch?v=aMnZxDhgGXE

Ментальне здоров’я – це тема, актуальна для мільйонів людей у різних країнах, в Україні зокрема (https://www.who.int/news-room/feature-stories/mental-well-being-resources-for-the-public).

Тому важливим є об’єднання зусиль на національному рівні, щоб:

1) розвивати в суспільстві культуру підтримки дітей та дорослих із розладами спектра аутизму,
2) забезпечити доступ до інструментів альтернативної і додаткової комунікації усім зацікавленим сторонам, а не лише родинам та освітянам, які залучені у процес реабілітації ментального здоров’я, для відновлення мовлення, зокрема дітей з аутизмом та людей після інсульту,
3) розвивати соціальне підприємництво, креативні індустрії та залучати в якості співробітників або самозайнятих людей із розладами спектра аутизму.

Інклюзія – це не лише освіта, а якість життя кожного члена суспільства, дитини та дорослого протягом життя. У цифрову епоху публічний діалог, колективне створення та спільне використання нових рішень – це внесок у культуру і щоденну практику соціальної інклюзії для всіх, щоб кожна людина могла спілкуватися на рівних.

Завдяки сучасним технологіям існує багато способів, як можна допомогти людям із розладами спектра аутизму адаптуватися до викликів та проблем, пов’язаних із їхнім станом, а також розвивати таланти.

Метою онлайн-конференції є наступне:
1. підвищити у суспільстві обізнаність про альтернативну і додаткову комунікацію,
2. провести загальнонаціональне обговорення про нові можливості цифрової інклюзії, пошук рішень для людей із аутистичними розладами з використанням інформаційно-комунікаційних технологій,
3. налагодити соціальне партнерство усіх зацікавлених сторін для розвитку екосистеми альтернативної і додаткової комунікації за участі соціально відповідального бізнесу, представників медіа, державних установ, громадських організацій, експертної спільноти у сфері освіти, здоров’я, цифрових технологій, мистецтва, культури, спорту і широкої громадськості.

Програма:

11:00 – 11:35 Інклюзія та рівні можливості для всіх. Роль технологій у розвитку альтернативної і додатковoї комунікації у світі та Україні.

Селецький Артур Миколайович, Заступник Міністра освіти і науки України
Сергій Ніжинський, Заступник міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції у 2019 – 2020 рр., радник Віце-прем’єрки з питань міжурядової комісії Україна-Китай
Юрій Мацик, Директор директорату розвитку цифрової інфраструктури Міністерства цифрової трансформації України
Аліна Севастюк, менеджер зі зв’язків із громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА (модератор заходу).

11:35-11:50 Застосування сучасних технологій для соціальної інтеграції людей з розладами спектра аутизму і порушеннями мовлення. Приклади з практики проєкту соціального підприємства «ДивоГра» спільно з Мостищенською школою-інтернатом за ініціативи та підтримки ХУАВЕЙ УКРАЇНА.

Ганна Усатенко, керівниця соціального підприємства «ДивоГра»;
Наталія Василенко, директор Мостищенської спеціальної школи-інтернату (Макарівський район Київської області).

11:50-12:20 Формування інклюзивного міського простору та комплексний розвиток дітей із розладами спектра аутизму.

Наталія Макогон, заступниця начальника Київського метрополітену
Наталя Мартіашвілі, організаторка проєкту Kids Autism Games благодійної організації «Спорт заради миру»
Лідія Піддубна, заступник директора навчально-наукового інституту енергетичної, інформаційної та транспортної інфраструктури Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

12:20- 13:30 Роль цифрових технологій у проєктах соціального партнерства бізнесу, експертної спільноти, державних інституцій, громадських організацій для підтримки ментального здоров’я протягом життя.

Аліна Севастюк, менеджер зі зв’язків із громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА
Наталія Семінська, проректор з навчально-виховної роботи КПІ ім.Ігоря Сікорського
Володимир Стасенко, професор Національного університету “Львівська політехніка”
та Львівської національної академії мистецтв
Оксана Кривоногова, «Українська асоціація альтернативної і додаткової комунікації»
Віктор Сальков, в. о. генерального директора директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерство освіти та науки України.

Контактна особа: Олександра Терещук, спеціаліст зі зв’язків із громадськістю ХУАВЕЙ УКРАЇНА (, +380 96 340-66-22).