Чи є історії, привезені з теперішньої війни, які при всій увазі суспільства, рідних і ЗМІ залишаються нерозказаними? Що корисного можна забрати з таких місць для свого подальшого життя, для розповіді дітям і цивільним людям мирних міст? Ми з вами знаємо: ті, хто для наших ворогів “кіборги”, насправді – люди. Як вони перемінилися в обстріляних терміналах аеропорту, спавши деколи по 5 годин при -20° і з заготовленими гранатами при боці? Поцікавимось їхнім поглядом на те, коли і як доречно говорити про реалії війни з різними прошарками народу. Що воїни вважають за доцільне донести до співвітчизників на основі пережитого та якою, на їхню думку, повинні пам’ятати оборону ДАПу Україна та світ?
Розкриємо ці питання через спогади тих, хто там був:
• Олександр Чуб
Мандрівник і педагог. Матросом на танкері перетинав екватор, Атлантику, в Африці його корабель захопили пірати, через що спізнився на Майдан. Учасник Добровольчого українського корпусу “Правий сектор”, поранений під ДАПом. Коли заважала ходити оперована нога, за 3 місяці проїхав на велосипеді 10 тисяч кілометрів Америкою, показуючи в містах і селах фільми про війну за Донбас. Заснував і розвиває спільноту дитячих походів і таборів “Строкаті Єноти”.
• Геннадій Дубров “Бізон”
До Революції Гідності – начальник відділення банку. Учасник розгонів “русскіх маршів” у Миколаєві. На Майдані врятований від смерті незнайомим дідусем, а в аеропорту – завдяки тому, що вчасно посковзнувся. Під Донецьком Бізона, бійця батальйону “Карпатська Січ”, обшукував покійний командир сепаратистів Моторола (…і де тепер Ґіві, а де Бізон!). Після АТО став помічником депутата Київради. Співзасновник “Всеукраїнської спілки учасників бойових дій та волонтерів”, напрямком діяльності якої є ресоціалізація ветеранів.
• Кирило Недря “Доцент”
Лейтенант ЗСУ. Кандидат історичних наук. Магістр політології та права. Володіє чотирма мовами. Доцент, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін і психології поліцейської діяльності Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Тренер-інструктор Національної поліції України та низки міжнародних організацій. В аеропорту несподівано зустрів однокурсника, з яким на радощах домовився ввечері випити чаю, проте так і не встиг… Каже, що на війні виручає гумор: “Він на межі розумного. Мирна людина не зрозуміла б”.
• Владислав Журенко
Відеооператор інформаційної служби ТСН. За характеристикою колег – “мудрець з усмішкою дитини”. Поранений гранатою під час Революції Гідності. Знімав бої за ДАП. Останній, хто зафільмував там “кіборга” Івана Зубкова – старшого лейтенанта, Героя України, ім’я якого тепер носить 90-й окремий аеромобільний батальйон. Понад усе мріє зняти перемогу України на фронті.
Модеруватиме розмову Юлія Пішта – волонтерка, працівниця Національного музею Революції Гідності, яка нагадує: “Герої – серед нас!”.
Для глядачів підготовано багато розповідей, відео та фото з боїв за Донецьке летовище.
Для участі просимо зареєструватися тут.
Пряма трансляція буде доступна на сайті Національного музею Революції Гідності та на сторінці Facebook.
Повний анонс – на сайті оргнізатора: https://maidanmuseum.org/uk/node/1902/
Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану розташований на майдані Незалежності, 18/2, II поверх Будинку профспілок.
Подія у facebook.