Лекція-презентація збірки «Урбанізм і Фемінізм» на Солом’янці

Початок: 29.10.2019 о 19:00
Закінчення: 29.10.2019 о 21:00
Адреса: вул. Волинська, 9/21, Київ, Київська, 03151, Україна
Місце: Платформа «Острів»
Центр урбаністичних студій, Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Платформа «Острів»

Завершено

IMG_4414
Лекція-презентація збірки «Урбанізм і Фемінізм» на Солом’янці

29 жовтня о 19:00 на Платформі «Острів» (Київ, вул. Волинська, 9/21) відбудеться лекція-презентація збірки «Урбанізм і Фемінізм».

Це вже друга презентація книжки у Києві! Сподіваємося побачити тих, хто пропустили попередню презентацію, що відбулася 9 жовтня.

Тексти, зібрані у книжці, дають особливу перспективу бачення обширу міста, оскільки тут наявні точки зору дослідни/-ць, які представляють різні царини гуманітарного знання. Використання інструментарію сучасних ґендерних та урбаністичних студій дає змогу висвітлити несподівані ракурси побутування чоловіків та жінок у публічному просторі і водночас специфіку облаштування самого цього простору. Йдеться і про проєктування міст та помешкань, і про досвід міського життя, і, з іншого боку, про репрезентацію цього досвіду в літературі.

До цієї збірки включено статті дослідників і дослідниць, що представляють два концептуальних «крила» погляду на місто та його простори («Феміністичний урбанізм» і «Урбаністичний фемінізм» — урбаністичні й літературні студії), але об’єднані спільним ракурсом ґендерно-сенситивної оптики.

Презентуватимуть збірку її упорядниці:

  • Світлана Шліпченко — кандидатка філософських наук, за фахом — архітекторка; керівниця Центр урбаністичних студій, раніше була директоркою наукових і освітніх програм ЦУС при НаУКМА (2015–2018); викладачка Харківської Школи Архітектури; старша наукова співробітниця Інституту філософії НАН України; членкиня Містобудівної Ради при КМДА.
  • Віра Агеєва — літературознавиця, критикиня, професорка Національного університету Києво-Могилянська Академія. З кінця 1980-х рр., від часу утвердження феміністичної школи у вітчизняному літературознавстві, — одна з найактивніших її представниць, інтерпретаторка ґендерних аспектів української культури. Співзасновниця Київського інституту гендерних досліджень. Лауреатка Шевченківської премії, премії Петра Могили та Літакценту.

Вхід на подію вільний за попередньою реєстрацією.

«Урбанізм і Фемінізм» є четвертою збіркою статей у серії «Урбаністичні Студії».

Видання стало можливим завдяки підтримці Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Подія у Facebook