Круглий стіл: «Реформа Служби безпеки України: як приборкати дракона»

Початок: 17.05.2021 о 16:00
Закінчення: 17.05.2021 о 17:30
Адреса: Україна
Місце: Онлайн-захід

Завершено

Презентація від ЦГС (19)
Круглий стіл: «Реформа Служби безпеки України: як приборкати дракона»
Платформа “Правозахисний порядок денний” проведе онлайн круглий стіл, щоб обговорити президентський законопроект №3196-д про реформування Служби безпеки України (СБУ). У січні цього року парламент проголосував за його ухвалення у повторному першому читанні, і вже влітку автори законопроекту сподіваються на ухвалення в цілому.
 
Під час обговорення правозахисники, експерти, представники НАТО, Моніторингової місії ООН з прав людини, бізнес-асоціацій, антикорупційних організацій і самої спецслужби презентують своє бачення, який вплив матиме ухвалення законопроекту на національну безпеку, громадський сектор, свободу Інтернету, протидію корупції, бізнес, права людини та інші сфери суспільного життя.
 
Також буде представлена позиція народних депутатів із різних фракцій чи створює законопроект №3196-д українську спецслужбу, яка здатна ефективно захищати захищати державу від зовнішніх небезпек; а також наступні питання:
 
  • чи позбавляють СБУ можливості “займатися економікою” та боротися із корупцією?
  • чи залишає СБУ за собою правоохоронні функції та які конкретні повноваження?
  • чи зможе СБУ непропорційно втручатися в приватність та свободу вираження поглядів?
  • чи встановлений ефективний контроль за діяльністю спецслужби та в яких формах?
 
Захід відбудеться 17 травня 2021 року о 16:00. Орієнтовна тривалість заходу півтори години. Реєстрація на захід за посиланням: https://forms.gle/JVWCEthUKPDoRe2MA
 
Зареєстрованим учасникам буде відправлено лінк на трансляцію та детальна програма заходу.