«Компас переселенця» проводитиме у Херсоні семінар для шкільних психологів, вчителів та молодих батьків-переселенців

Початок: 21.12.2015 о 11:00
Закінчення: 21.12.2015 о 14:00
Адреса: м. Херсон, Херсонська , Україна
Місце: м. Херсон
Компас переселенця
Телефон: 066 4897381
E-mail: [email protected]

Завершено

ВПО
«Компас переселенця» проводитиме у Херсоні семінар для шкільних психологів, вчителів та молодих батьків-переселенців

«Правові аспекти інтеграції дітей-переселенців у школах та їх психологічна підтримка» – так називається семінар, що відбудеться у Херсоні 21 грудня цього року (початок – 11.00)  у конференц-залі готелю «Оптіма».

Головним організатором та мотором цього заходу виступив «Компас переселенця» – це мережева громадська ініціатива тимчасово вимушених переселенців із Східної України та українського Криму, котрі проживають у Дніпропетровську, Херсоні та Львові. Саме вони і утворили протягом року мережеву ініціативу «Компас переселенця», а тепер готові надавати інформаційну допомогу своїм співвітчизникам та захищати їх права, боротися із дискримінацією, чиновницьким свавіллям, що спричинене корупційною системою на місцевому рівні та бездіяльністю урядових та правоохоронних структур. Партнерами навчально-методичної зустрічі є НМГМО «Перспектива», ГО «Таврійський край», Херсонський міський гуманітарний центр по роботі із внутрішньо переміщеними особами, Інформаційна мережа «Місцевий блогер».

Семінар проводиться у межах грантової програми КримSOS і УВКБ ООН підтримки ініціатив переселенців у  Львові, Києві і Херсоні. Ціль програми – підтримати переселенців у їх спробах самостійно вирішити проблеми адаптації переселенців у нових життєвих умовах та захистити свої громадянські права і свободи. До участі в семінарі запрошуються шкільні психологи, молоді батьки-переселенці, журналісти, громадські активісти.

«Ми зіткнулися із дуже гострою проблемою інтеграції дітей-переселенців за місцем їх тимчасово-вимушеного проживання, зокрема у школах, а також не відповідного забезпечення їх права на освіту (на рівні дошкільної та молодшої шкільної освіти), а з іншого боку існує інформаційно-правова обмеженість батьків-переселенців та їх відірваність від освітньо-культурного контексту місцевих громад, де вони проживають. Особливої уваги потребують діти-переселенці шкільного молодшого віку, їх інтеграція у шкільні спільноти та своєчасне надання їм психологічної допомоги у школах, – говорить Анна Болдир, співорганізатор «Компаса переселенця» у Херсоні. –  Ми взяли тільки одну дуже вузьку проблему із того величезного масиву проблем, з якими щодня стикаються вимушені переселенці у різних куточках України – це організація надання психологічної допомоги дітям-переселенцям та їх правовий захист у школах та дитячих виховних закладах, бо діти – найцінніший скарб у нашому житті. Ми їх врятували від війни, вибухів і смерті, переїхали із зони військового конфлікту. Проте тут, у нових життєвих обставинах, наші діти не почуваються у затишку та навіть у БЕЗПЕЦІ (наше виділення,- авт.), стресовий стан відбивається у їхній поведінці».

В цілому по Україні у школах діти-переселенці молодших класів не одержують достатньої і в повному обсязі очікуваної психологічної допомоги, зокрема часто у херсонських школах від шкільних психологів можна почути одне – «шукайте собі психологічну допомогу самі». До того ж вчителі теж ніяк не реагують на проблеми діточок-переселенців у молодших класах (1-3 класи), а подекуди ще й травмують через незнання особливостей їх стресового стану. За результатами моніторингу мережевої громадської ініціативи «Компас переселенця» у співпраці із інформаційною мережею «Місцевий блогер» (Львів-Дніпропетровськ-Херсон) були зафіксовані випадки порушення права на освіту дітей-переселенців з боку шкільних адміністрацій (вимагання грошей під виглядом всіляких потреб, відмови у прийомі в школу чи садочок і т.д.)

– Семінар є своєчасним, оскільки ми отримуємо багато запитів від батьків-переселенців із проханням зареєструватися, – наголошує на актуальності проведення семінару один із співвиконавців проекту Олександр Лавринович, керівник інформаційної мережі «Місцевий блогер». – Ми вже плануємо організовувати наступні заходи та обміни для активних учасників нашої інформаційної мережі «Місцевий блогер», котрі відстоюють права переселенців. Також ми будемо допомагати активним спільнотам переселенців у їх інституційному розвитку, щоб надавати допомогу всім, хто її потребує та сприяти самоорганізації українців-переселенців у нових для них місцях проживання, їх адаптації у місцевих громадах та культурній сомоідентифікації.

– Протягом року ми вчилися досвіду розбудови громадських контактів та спільної мережевої діяльності, брали участь у тренінгах. А далі – виник задум створити мережеву громадську ініціативу переселенців «Компас переселенця» у Дніпропетровську, Львові та Херсоні, – підкреслюють волонтери-переселенці із «Компаса переселенця». Ми добре знаємо про свої проблеми не із газет, а самі їх пережили і вистояли, а тепер будемо допомагати таким же переселенцям, як ми!

Громадська  мережева ініціатива «Компас переселенця» виникла у жовтні-листопаді 2014 року завдяки участі групи громадсько активних переселенців із Дніпропетровська, Херсона і Львова у інформаційних семінарах Центру інформаційних досліджень «Меридіан» (проект «Місцевий блогер» за підтримки посольства США в Києві). Серед однодумців-переселенців виникла ідея створити у соцмережах та у блогосфері свій майданчик для моніторингу інформації про проблеми вимушенихпереселенців та дотримання їхніх прав.

http://localbloggerinfo.blogspot.com/2014/12/blog-post_27.html

Завдяки своєчасній грантовій програмі КримSOS і УВКБ ООН підтримки волонтерських ініціатив переселенців, вперше самі переселенці-волонтери отримали можливість реалізовувати свою ініціативу – надання психологічної допомоги та правового захисту дітям-переселенцям. «Компас переселенця» відкритий до співпраці із іншими громадськими ініціативами та організаціями України, котрим не байдужі проблеми переселенців. Люди, котрі покинули через війну свої домівки, завжди мріятимуть про стабільне життя і про квітучі українські обрії своїх дітей, бо вони не «тимчасові люди», а такі ж рівні у своїх правах громадяни України.

Під час роботи семінару планується розглянути методики та успішні психологічні практики надання психологічної допомоги дітям-переселенцям у Херсонській області, передбачений детальний аналіз проблематики та шляхи його спільного вирішення.

Умови участі в семінарі:

Всім бажаючим взяти участь у семінарі, потрібно зареєструватися на конкурсній основі до 20 грудня, надіславши запит на e-mail kompas.pereselenc@gmail.com

Відбір заявників на участь у семінарі відбуватиметься на конкурсній основі. При відборі відбуватиметься їх ідентифікація: для батьків-переселенців – за довідкою переселенця, для шкільних психологів – за місцем їх роботи.

Учасники семінару забезпечуватимуться всіма необхідними інформаційними матеріалами. Участь у навчально-тренінговому заході є безкоштовною, доброзичлива атмосфера з боку організаторів гарантується. Всі витрати при організації семінару компенсуються за рахунок грантової програми КримSOS і УВКБ ООН підтримки волонтерських ініціатив переселенців.

Джерело:

Інформаційна мережа «Місцевий блогер»