ІРРП запрошує на дискусію про журналістику і правосуддя

Початок: 18.10.2017 о 18:00
Закінчення: 18.10.2017 о 20:00
Адреса: Грецька 1A (вхід з провулку Юрія Олеші), Одеса, Одеська, Україна
Місце: Impact Hub Одеса
ІРРП та N-OST
Телефон: 067 234 4216
E-mail: irrp@ukr.net

Завершено

дискусія
ІРРП запрошує на дискусію про журналістику і правосуддя

Панельна дискусія «Розслідувальна журналістика: неспростовні докази – жодних наслідків? Досвід та уроки країн Чорноморського та Кавказького регіонів» відбудеться 18 жовтня в Одесі.

Зустріч проводить Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) у партнерстві з мережею журналістів-розслідувачів у Східній Європі N-OST в рамках щорічної конференції N-vestigate.

Запрошуємо до участі журналістів, громадських організацій, представників органів влади та силових структур.

Про що будемо говорити

Журналісти витрачають час і гроші, ризикують безпекою своєю та своїх джерел, але правосуддя проявляє значно менше ентузіазму у розслідуванні викритих порушень.

Чому так відбувається? Причиною може служити неспроможність юридичної системи, що не дозволяє доводити справи до суду або відсутність лобі та неможливість привернути увагу суспільства до конкретного кейсу. Іноді не вдається донести до аудиторії складну історію зрозумілою мовою. А може, і суспільство не завжди готове до таких історій?

У різних країнах – різні традиції розслідувальної журналістики, отже і журналісти стикаються з різними труднощами у своїй роботі. 

Ми запрошуємо провідних журналістів розслідувачів з Вірменії, Грузії, Молдови та України разом обговорити причини недостатнього впливу результатів розслідувальної журналістики у суспільстві та зони відповідальності за те, аби змінити цю ситуацію. 

Міжнародне розслідування “Панама Папери” – не єдиний приклад транскордонного співробітництва, а також прецедент того, як розслідувальна журналістика може впливати на суспільство.

Виток приблизно мільйону файлів у квітні 2016 року поклав початок розслідуванню, яке сьогодні вже призвело до юридичних наслідків більш ніж у 70 країнах.

У сотнях інших, дрібніших випадків, незважаючи на неспростовні докази злочинів, авторам розслідувань вдається досягти лише ефекту колективного стенання плечима.

Спікери на подіумі

Едик Багдасарян (головний редактор, Hetq, Вірменія)

Іон Пряшка (журналіст-розслідувач, RISE Moldova, Республіка Молдова)

Лика Закашвілі (редакторка, Liberali, Грузsя)

Іван Верстюк (журналіст-розслідувач, Новое время, Україна)

Адам Феледес (юрисконсульт, Transparency International, Німеччина)

Людмила Панкратова (медіаюристка, Інститут розвитку регіональної преси – ІРРП)

Модератор: Ханно Гундерт (виконавчий директор, N-OST, Німеччина)

Під час зустрічі буде забезпечено переклад з англійської на російську мову.