Харків приймає акцію «Кров новин – новини крові»

Початок: 03.11.2016 о 10:00
Закінчення: 03.11.2016 о 13:15
Адреса: вул. Клочківська, 366, Харків, Україна
Місце: Харківський обласний центр служби крові

Завершено

Донорство
Харків приймає акцію «Кров новин – новини крові»

3 листопада 2016 року:

10.00 – 10.45. Харківський обласний центр служби крові (вул. Клочківська, 366):  «Правда і міфи про донорство крові». Показова донація в режимі реального часу + брифінг для журналістів.

Харківські волонтери здаватимуть кров. Журналісти зможуть відстежити, сфотографувати або зняти всі етапи цього процесу на камеру, на будь-якому етапі поставити запитання донорам і медикам.

Хто може і хто не може бути донором крові? Чого не можна робити перед запланованою донацією? Чи можна їсти перед донацією? Скільки кабінетів слід обійти, щоб здати кров? Чи платять донорам? Що робити, якщо ви прийшли здати кров, а вам відмовили в цьому праві? Чому важливо здавати кров не імпульсивно, а регулярно? Як сталося так, що донорської крові бракує і водночас її виливають? Що дорожче: заготовити кров чи утилізувати?

Учасники брифінгу:

Яворський Вадим Володимирович, головний лікар Комунального закладу охорони здоров’я «Харківський обласний центр служби крові».

Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України»

Олександр Чекмишев, голова Комітету «Рівність можливостей», керівник моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір», викладач, доктор наук із соціальних комунікацій.

Леся Ярошенко, керівник проекту «Кров новин – новини крові», кандидат наук із соціальних комунікацій, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

 

11.40 – 13.15. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (пл. Свободи, 4, філологічний факультет): «Служба крові в Україні: реалії і картинка у ЗМІ»: тренінг і діалогова група для журналістів, медиків, представників влади і неурядових організацій.

Медіа-експерти і фахівці сфери охорони здоров’я разом з учасниками проаналізують сюжети харківських телеканалів та інших ЗМІ про донорство крові, опубліковані впродовж останнього року. Дізнаються, чи відповідають ці сюжети журналістським професійним та етичним стандартам. Які теми у сфері донорства висвітлюють, а які замовчують житомирські, львівські, харківські та кіровоградські мас-медіа? Чому тема донорства крові нині – одна з найактуальніших для журналістів? Чим Харківський обласний центр крові відрізняється від усіх інших в Україні? Що заважає Україні побудувати сучасну службу крові? Як журналісти можуть рятувати життя, просто виконуючи свої професійні обов’язки? Також організатори поділяться конкретними професійними прийомами та навиками, зокрема з «олюднення» матеріалів та уникнення «кадрів-канібалів».

13.15 – 13.45 – Кава-пауза, неформальне спілкування.

Організатори: Асоціація «Спільний простір», ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Контактна особа: Андрій Чудан, координатор Харківського представництва Donor.UA, тел: 063-949-83-72. e-mail:  [email protected]

Увага! Для участі у заході необхідно заповнити форму за посиланням: https://goo.gl/3298rO