Фотоінсталяція до церемонії вшанування 75-х роковин трагедії Бабиного Яру

Початок: 27.09.2016 о 08:00
Закінчення: 01.10.2016 о 17:00
Адреса: Київ,
Місце: урочище Бабин Яр

Завершено

teaser
Фотоінсталяція до церемонії вшанування 75-х роковин трагедії Бабиного Яру

На 75-ті роковини трагедії в урочищі Бабин Яр у Києві демонструється фотоінсталяція «Проти забуття» фотографа та кінематографіста з Німеччини Луїджі Тоскано. В меморіалі «Бабин Яр» виставляється 50 із загалом 200 портретів тих, хто пережив Голокост. 29 вересня на цьому місці проводиться масштабна державна церемонія за участі керівників урядів з різних країн світу та політиків.

Спеціально для України митець розробив нову концепцію інсталяції. Світлини виставляються вздовж головних стежин у парку Меморіального комплексу. Таким чином утворюється Алея обличь, що веде до центрального майданчика офіційних церемоній 29 вересня.

«На такому місці як це портрети Луїджі Тоскано справляють враження мовчазних свідків того часу, присутніх тут», говорить д-р Франк Вальтер Штайнмайер, під патронатом якого проходить проект. «Тут, в епіцентрі травм 20-го століття, виставка не дає згаснути пам’яті про минуле, яке нам ніколи не можна забувати».

Підтримку «Проти забуття» в Україні надають Міністерство закордонних справ Німеччини, Посольство Німеччини у Києві, Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку з офісом у Дніпрі, Goethe-Institut, а також місто Київ та Уряд України.

Для проекту «Проти забуття» Тоскано упродовж року зустрічався з переслідуваними і в’язнями нацизму в Німеччині, Україні, Росії, Ізраїлі та США. Він давав людям можливість можливо востаннє у житті розповісти свої глибоко особисті історії. При цьому було створено понад 200 фотопортретів. У вересні 2015 року фотоінсталяція «Проти забуття» вперше демонструвалась в Маннгеймі, у вікнах Старої пожежної станції. Відпочатку частиною концепції була демонстрація виставки в інших містах та країнах. До проекту «Проти забуття» входять також  однойменний фотоальбом та мобільний додаток „Lest we forget“. Фотоальбом номінувався на Премію для фотовидань у 2016 році, а також став частиною пересувної виставки «Німецька премія для фотовидань 2016». Мобільний додаток увійшов у фінал Премії Геннрі Наннен 2016 в категорії фоторепортажу.
Луїджі Тоскано

Луїджі ТосканоЛуїджі Тоскано – фотограф і кінематографіст, який пізно зайнявся своєю професією, маючи за плечима насичене минуле. Син італійських ґастарбайтерів, він бачив навколишній світ з найрізноманітніших перспектив, займаючись вкриванням покрівель, працюючи швейцаром та мийником вікон. Видається незвичним, що з цього повстане біографія митця. Але для Луїджі Тоскано була така необхідність, бо потрібно було поділитися багатьма візіями та історіями у його голові, розповісти про них.

Джерело: Goethe-Instituts Ukraine.