Відкрито конкурс на участь у форумі «Ukraine Lab: Візії для побудови миру і нова роль громадянського суспільства та культури», 21 – 24.09.2015, м. Івано-Франківськ.
Ми не можемо передбачити, де і коли зупиниться війна, але точно знаємо, що майбутні виклики нашої країни матимуть не лише військовий чи економічний характер. Саме з такою тезою ми збирали учасників на перший форум Ukraine Lab в березні цього року в Києві. Час лише підвердив справедливість цього твердження, а форум показав, наскільки на часі та “на нерві” є питання синергій та консолідації заради подолання кризи. За результатами шаленої енергії ідей та пост-форумних спільних заходів ми радо вирішили розширити форум на міжнародний формат та оголосити набір на другий етап з наголосом на формування візій в умовах трансформації держави та суспільства.
Незважаючи на війну та повільніший, ніж бажалося б, темп реформ багато свідомих громадян мріє про «нову країну». Але мрії можуть залишитися мріями, якщо вони не перетворяться на візії та керунки до дій.Громадянське суспільство наразі має унікальний шанс стати дійсно важливою силою в державі — але як має змінитися громадянське суспільство та влада, щоб ця трансформація стосунків дійсно та кінцево відбулася? Подолання травм війни та розвиток спільної відповідальності за минуле та майбутнє країни є обовязковими передумовами успішності України — але що має змінитися в культурі згадки та культурі суспільного діалогу, щоб це стало можливим? Українська культурна сцена виходить на нові рівні розвитку та бере все більше відповідальності за соціальні та громадянські процеси — як не втратити цю якісну зміну та подолати драматичний світоглядний розрив між живою культурною сценою та бюрократичним міністерським механізмом? Формальна освіта та наука втрачають свої позиції не мають шансів утримати найкращі молоді кадри та все важче дають раду величезним викликам сьогодення — як реформувати формальну освіту та як вивести з тіні неформальну освіту, яка могла б грати важливу партію в громадянській та демократичній освіті суспільства? Як з усіма цими трансформаційними процесами поралися інші (сусідні) країни, які не так давно проходили через схожі процеси змін? Яким буде українське громадянське суспільство через 5…10… 20 або більше років? Ми запрошуємо вас спільно з нами шукати відповіді на ці запитання, продумувати сценарії розвитку та отримувати натхнення для подальшої більш консолідованої роботи.
Некомерційна установа „Інша Освіта“ у партнерстві зі спілкою MitOste.V. (Берлін), а також за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини запрошує представників громадських та культурних організацій, ініціативних неформальних груп, засобів масової інформації, соціальних підприємств, соціально відповідального бізнесу, державних структур, політичних об’єднань, установ формальної та неформальної освіти на другий форум у рамках довготермінового проекту „Ukraine Lab“. Ми очікуємо близько 70 учасників з різних регіонів України та 20 учасників з країн ЄС, які відкриті до інтенсивної співпраці, готові ділитися власними кращими практиками та зацікавлені в таких питаннях:
– Інновації та міждисциплінарні підходи міжсекторального співробітнцицтва для побудови миру
– Період трансформації — що він означає та що він може принести Україні?
– Візії для громадянського сектора та культури в Україні
Нам не є важливо, наскільки (не)відомою є Ваша організація чи ініціативна група, а також нам неважливо, з наскільки (не)великого міста чи селища ви приїдете до нас. Нам зовсім неважливо, скільки Вам років та скільки часу Ви активно берете участь в громадському, суспільному та культурному житті країни. Але нам принципово важливо, щоб Ви були тією людиною, яка робить, вірить, думає та щиро готова ділитися та консолідуватись. Цей захід буде цікавим для тих, хто бачить сенс у міждисциплінарних та міжсекторних синергіях, вміє співпрацювати з іншими задля створення інновацій та цінує реальне співробітництво на базі спільних цінностей.
Форум «Ukraine Lab: Візії для побудови миру і нова роль громадянського суспільства та культури» відбудеться 21-24 вересня 2015 року в Івано-Франківську (початок о 10:00 21-го вересня, закінчення о 15:00 24-го вересня. Для спокійного початку роботи на заході та “підготовки голови” можливий заїзд та поселення з 12:00 20 вересня). Захід відбуватиметься в форматі триденного відкритого простору з можливістю презентувати власні кращі практики та взяти участь у сесіях запрошених (міжнародних) експертів.Організаторами покриваються транспортні витрати, проживання та харчування учасників упродовж усіх днів заходу.
Окрім участі в заході, учасники форуму матимуть можливість залишитися на МітОст фестиваль.
Для того, щоб взяти участь у форумі, треба до 15 серпня 2015 року (включно) заповнити анкету. В анкеті необхідно вказати контактні дані, мотивацію, а також пропозицію щодо тих практик, якими Ви готові поділитися у форматі невеликої презентації чи вокршопу.
За додатковими питаннями можна звертатися до координації програми:
Іванік Оксана [email protected]
Додаткова інформація про проект:
Ukraine Lab – це міждисциплінарна платформа для ефективного мережування та міжсекторного співробітництва для агентів змін, а також мозковий центр, де можуть народжуватися візії та інновації для громадянського суспільства та культури. В пілотному 2015-му році ми стартуємо програму з двох великих форумів для представників різних секторів (“UkraineLab: Найкращі практики та міждисциплінарні підходи для громадянського суспільства та культури в кризові та пост-кризові часи” 23.-26.03.2014 в Києві та “UkraineLab: Інновації та візії для побудови миру в громадянському суспільстві та культурі” 21 – 24.09.2015 в Івано-Франківську), а також ярмарок практик для теоретиків та практиків освіти (“Неформальна освіта: Методи. Реалії. Майбутнє” 21 – 24.05.2015 в Черкасах).
Організатором заходу з українського боку є некомерційна установа «Інша Освіта», яка працює по всій території Україні з 2010 року та займається питаннями менеджменту якості неформальної освіти та освіти дорослих. Партнером форуму з німецького боку є спілка МітОст, яка вже 15 років поспіль розвиває різноманітну та відкриту мережу Центральної, Східної та Південної Європи зі своїми східними сусідами. МітОст реалізує проекти, які сприяють розвитку культурного обміну та громадянської активності, та є наразі дахом для багатьох міжнародних довготермінових програм за цими напрямками.
Джерело : insha-osvita.org
Автор : Оксана Іванік