Естетика Майдану: уроки мистецтва з демократії

Початок: 08.07.2021 о 16:00
Закінчення: 08.07.2021 о 17:00
Адреса: майдан Незалежності, 2, другий поверх Будинку профспілок, Київ,
Місце: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Завершено

news-maidan_estetic-2-2
Естетика Майдану: уроки мистецтва з демократії

У четвер 8 липня о 16:00 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (Київ, майдан Незалежності, 2, другий поверх Будинку профспілок) відбудеться презентація дослідження шведських істориків Стефана Йонссона та Галини Куцовської “Естетика Майдану: уроки мистецтва з демократії”. 

Вчені розповідатимуть про своє дослідження політичної естетики Майдану та роль мистецтва у збереженні та меморіалізації революції, зокрема, як мистецтво може передавати знання про колективний протест та залученість у демократію, які лишаються непоміченими істориками, соціологами та журналістами? Яка роль естетики у культурній та політичній пам’яті про революцію? 

У цій презентації буде розглянуто літературні та художні твори з Майдану, що відбувався у Києві у 2013—2014 роках. Це частина більш масштабного проєкту, який також включає революцію в Єгипті (Каїр, на пл. Тахрір) у 2011 році та Загальнонаціональний страйк у Афінах у 2011 році. Презентація, яка порушує тему теорії політичного мистецтва та революційної естетики, досліджує, як естетика показує нам політичну появу нових колективних рухів, а також розкриває тему існування революції у суспільній пам’яті та уяві.

Зустріч буде цікава для дослідників історії України й фахівців із політичної, мистецької,  соціальної та гуманітарної сфер, викладачам і студентам вищих навчальних закладів, музейним працівникам і, звісно, всім, хто має інтерес до зазначеної теми.  Прохання зареєструватися за посиланням

Організатор: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

Традиційно події в Інформаційному центрі Музею Майдану транслюються наживо та зберігаються для перегляду на сторінці Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану та Національний музей революції Гідності.

Подія в мережі “Фейсбук”

Пресслужба Національного Музею Революції Гідності: [email protected], +38 096 21 333 90.

______________________

ДОВІДКОВО

Стефан Йонссон — професор Інститутy дослідження міграції, етнічної приналежності та суспільства, REMESO, університету Лінчопінг (Linköping University) у Швеції. Серед його попередніх робіт можна виділити: «Суб’єкт без нації: Роберт Мусіль та історія сучасної ідентичності» (Subject Without Nation: Robert Musil and the History of Modern Identity (2001), «Коротка історія мас: три революції» (A Brief History of the Masses: Three Revolutions (2008) та «Натовпи та демократія: Ідея та зображення мас від революції до фашизму» (Crowds and Democracy: The Idea and Image of the Masses from Revolution to Fascism) (2013).

Галина Куцовська — наукова співробітниця університету Лінчопінг (Linköping University) у Швеції, з вересня 2021 року — кандидат наук на кафедрі історії Уппсальського університету у Швеції. У своїх дослідженнях вона говорить про історію Голокосту в Україні та побудову колективної та національної пам’яті.