Декарбонізація транспорту — спосіб не лише знизити викиди парникових газів, але й покращити якість повітря та громадське здоров’я. Один із способів — зменшити використання автомобілів на двигунах внутрішнього згорання та перейти на типи палива, які не здійснюють викиди. Наразі найбільш популярним і дослідженим паливом для машин є електрика.
Європейський Зелений курс та Стратегія розумної і сталої мобільності ЄС пропонують багато заходів із розвитку електромобільності. Мета до 2030 року — 30 млн одиниць транспорту з нульовими викидами, а до 2050-го — майже весь транспорт, включно з вантажним та автобусним, має стати «zero-emissions».
Які досягнення і плани України щодо електромобільності? Які кроки уже зробили Верховна Рада та Уряд України у цьому напрямку, та які кроки будуть наступними? Про це поговоримо під час нашої зустрічі 7 квітня о 17:00.
Спікери/-ки:
- Анна Зарудна, експертка з електромобільності, керівниця напряму зв’язків з органами державної влади EV-UA — Українська Асоціація Учасників Ринку Електромобілів;
- Іра Бондаренко, фахівчиня з питань транспорту ГО «Екодія»;
- Марта Пастух, координаторка проєкту у Львові TUMIVolt — міська мобільність з відновлювальних джерел енергії.
Модеруватиме подію Софія Олійник, координаторка програми «Сприяння демократії» Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна.
Подія відбудеться онлайн на платформі Zoom. Щоб взяти участь і мати змогу ставити запитання спікер/-кам безпосередньо під час події, зареєструйтеся, будь ласка, за посиланням.
Зареєстровані учасники та учасниці отримають посилання для участі за 2 години до початку події.
Запрошуємо представників/-иць органів виконавчої влади, профільних експерт/-ок, активіст/-ок з різних регіонів та всіх зацікавлених у питаннях мобільності.
Подія є частиною серії розмов про розвиток сталої мобільності в Україні та проводиться за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та ГО «Екодія». ГО «Екодія» діє в межах ґрантового проєкту EU4USociety за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження». Матеріали заходів відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» і Євросоюзу.